Jak się Ubrać Pracując w Domu? Moda Domowa dla Kobiet

Wiele osób jeszcze do niedawna marzyło o pracy w domu. Wydawało nam się, że siedzenie z laptopem w łóżku, przy filiżance kawy będzie najlepszym miejscem do wykonywania swoich obowiązków. Niestety okazało się, że nie do końca jest tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. W ostatnim czasie, kiedy sytuacja zmusiła wielu ludzi do pracowania zdalnie z domu, okazuje się, że większość z nich wolałoby wrócić do normalności a praca z domu, wcale nie jest taka fajna, jak myśleliśmy.

Okazuje się, że nasze marzenia o spędzaniu 8 godzin w łóżku w piżamie i wykonywanie swoich obowiązków nie idą ze sobą w parze. Chociażby dlatego, że leżąc w łóżku, jesteśmy leniwi, zaspani i nie możemy się na niczym skupić. Przez to wykonywanie podstawowych obowiązków wydłuża się w czasie, mijają godziny, a my nic nie zrobiliśmy. Najchętniej udalibyśmy się na małą drzemkę.

W pracy zdalnej ważna jest determinacja i motywacja. Należy wstać o godzinie, o której zazwyczaj udawaliśmy się do pracy, ogarnąć się, jak robiliśmy to zazwyczaj, zjeść porządne śniadanie, przygotować kawę i zabrać się za swoje obowiązki. Powinniśmy znaleźć wygodne miejsce, gdzie będziemy mogli usiąść, skupić się, tak aby nikt nam nie przeszkadzał.

W co się ubrać pracując w domu?

Temat ten będzie dotyczył głównie kobiet, ponieważ mężczyźni zazwyczaj nie mają z tym problemu. To my kobiety mamy odwieczny dylemat, w co się ubrać, twierdząc, że ma to duży wpływ na nasze samopoczucie a przy tym efektywność pracy.

Jeśli chodzi o ubiór do pracy w domu, zdania są podzielone. Każda kobieta czuje się dobrze w czymś innym. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie powinna to być piżama. Nie oznacza to jednak, że nie możemy postawić na wygodę. Możemy wyglądać świetnie i jednocześnie czuć się wygodnie.

Pierwsza propozycja to dresy damskie, które zapewnią nam komfort i wygodę podczas pracy zdalnej. W takim stroju zazwyczaj chodzimy po domu po powrocie z pracy. Nie krępują one ruchów, są wygodne a dodatkowo modne w tym sezonie. Ubierając dresy, możemy czuć się komfortowo, a jednocześnie stylowo i kobieco. Taki strój to jedna z propozycji, która jako pierwsza nasuwa nam się na myśl.

Kolejna propozycja na stylizację podczas pracy w domu to ulubione spodnie jeansowe, lub materiałowe plus kardigan. Ten wybór to pośrednia opcja pomiędzy sportową i elegancką wersją.

Ostatnia propozycja to klasyczny strój, który założyłybyśmy, wychodząc do pracy. Jest to najrzadziej wybierana opcja. Niektórzy twierdzą, że praca pozostaje nadal pracą, dobrze czują się w takim stroju i nawet pracując z domu, ubierają się tak, jakby byli w pracy.
Podsumowując nasze 3 propozycje na ubrania do pracy zdalnej, jesteśmy pewni, że większość z Was wybierze pierwszą opcję, czyli dresy. Nie dość, że są bardzo komfortowe, to na dodatek w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się na wybiegach. Nie musimy się ograniczać do ich zakładania tylko w domu. Możemy je ubrać na różnego rodzaju wyjścia w połączeniu z ciekawymi dodatkami w postaci modnych butów czy kurtki.

Jeśli nie posiadacie w swojej garderobie modnych dresów, zachęcamy do skorzystania z promocji na Black Friday, gdzie będziecie mogły je zakupić w bardzo korzystnych cenach. Takie dresy powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Pamiętajcie jednak, aby połączyć wygodę z modnym wyglądem. Dresy powinny być odpowiednio dobrane do naszej sylwetki, nie za obcisłe, ale także nie za luźne.

A Wy jaki strój wybrałyście do pracy w domu? Wygoda? Czy jednak elegancja?


Dodaj komentarz