Jaka Sukienka na Wesele?

Sezon weselny coraz bliżej, co wiąże się z poszukiwaniami modnej sukienki na wesele. Wybór jest bardzo duży, jednak spośród wielu fasonów, kolorów czy wzorów ciężko wybrać tą jedyną, perfekcyjną. Wybór idealnej sukienki na wesele to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Takie okazje nie zdążają się bardzo często, dlatego też w tym dniu każda z Pań chce wyglądać modnie, gustowanie i elegancko. Sukienka powinna pokreślić nasze atuty a ukryć mankamenty, których nie lubimy eksponować.

W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jaką sukienkę na wesele wybrać, by czuć się w niej kobieco, atrakcyjnie i przede wszystkim komfortowo.

Jaką sukienkę na wesele wybrać?

Sukienka na taką okazję powinna być przede wszystkim elegancka. Wybierając idealną sukienkę na wesele powinnyśmy kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku naszego codziennego ubioru. Powinnyśmy dobierać kreację do nasze sylwetki, figury oraz naszego typu urody. Przy wyborze sukienki na wesele należy także uwzględnić bardzo ważne kwestie – nie powinna ona być za krótka, a także odsłaniać za dużo naszego ciała. Elegancja to klucz to pięknego wyglądu każdej kobiety.

Dobór sukienki na wesele powinien być również uzależniony od dodatków, jakie chcemy do niej założyć. Jeśli chcemy postawić na wyrazistą biżuterię, sukienka powinna być klasyczna i stonowana. Jeśli zaś nasza biżuteria jest delikatna, możemy pokusić się o bogatą i strojną sukienkę.
Jaki kolor sukienki wybrać?

W przypadku takiej uroczystości kolor również ma znaczenie. W tym dniu biel zarezerwowana jest wyłącznie dla panny młodej, dlatego też proponujemy zrezygnować z tej barwy. Uszanujmy fakt, że jest do najważniejszy dzień w życiu i to właśnie panna młoda powinna błyszczeć. Nie należy doprowadzić do takiej sytuacji, w której ciężko będzie odróżnić gościa od panny młodej.

Ślub to bardzo radosny dzień, dlatego też radzimy zrezygnować z czerni. Biorąc pod uwagę fakt, że kolor ten jest bardzo elegancki, czarne kreacje kojarzą nam się bardziej z żałobą, niż weselem.

Jaka długość sukienki będzie odpowiednia?

Wiele kobiet zastanawia się, czy długa sukienka na wesele będzie dobrym wyborem? Oczywiście, że tak! Należy jednak pamiętać, że w przypadku długości maxi, sukienka nie powinna być biała i zbliżona do tego koloru. Ten kolor należy do panny młodej i jest zakazany dla innych kobiet, szczególnie w przypadku długiej sukienki. Decydując się na długość maxi, należy postawić na klasykę. Zrezygnujmy z przesadzonych falban i innych dodatków. Wesele to elegancka uroczystość, więc klasyka to postawa. Zadbajmy także o wygodę. Długa sukienka nie powinna szwendać się po ziemi i zahaczać o obcas. Wówczas będziemy czuć się niekomfortowo, a przecież nie o to nam chodzi.Dodaj komentarz