Tonik z Liści Laurowych – Domowy Lek na Tłustą Cerę i Trądzik


Liście laurowe mają bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale i również w kosmetyce. Liście laurowe zwane są inaczej liśćmi bobkowymi lub bobkowym zielem. Jest to nic innego jak ususzone liście drzewa lazurowego, które rośnie w południowej części Europy. Podczas gotowania stosujemy je jako przyprawa do różnego rodzaju zup czy sosów.

źródło

Liście laurowe od bardzo dawna wykorzystywane były również na wszelkiego rodzaju problemy ze skórą. Chociażby ze względu na to, że mają właściwości bakteriobójcze, oraz łagodzą wszelkiego rodzaju stany zapalne. Dodatkowo wysuszają cerę oraz przyśpieszają gojenie ran i niedoskonałości na twarzy. Przygotowany wywar z liści laurowych pomoże wyleczyć trądzik, a także pozytywnie wpłynie na wypadające włosy.

Przepis na tonik laurowy

Do szklanki z wrzącą wodą wkładany 3 liście laurowe. Czekamy, aż tonik ostygnie i przelewamy go do szczelnego pojemnika. Przechowujemy w ciemnym pomieszczeniu max. 4 dni. Przygotowanym tonikiem przemywamy oczyszczoną twarz. Stosujemy codziennie przez 14 dni. Na pewno zauważycie różnicę.


Dodaj komentarz