Usuwanie przebarwień laserem tulowym – skuteczny zabieg na nieestetyczne plamki

Przebarwienia dodają lat, podobnie jak zmarszczki. Do tego wyglądają nieestetycznie i bardzo rzucają się w oczy. Można ukryć je pod warstwą makijażu, ale nie rozwiąże to problemu. Oczywiście dużo lepiej jest pozbyć się przebarwień na twarzy całkowicie. Umożliwia to zabieg laserowego usuwania przebarwień. Poznaj działanie lasera tulowego.




Co powoduje powstawanie przebarwień?

Przebarwienia spowodowane są nieprawidłowym funkcjonowaniem melanocytów (komórek produkujących melaninę – barwnik skóry). Najistotniejszym czynnikiem je wywołującym jest nadmierna ekspozycja skóry na słońce. Skłonność do przebarwień jest również związana z żeńskimi hormonami płciowymi, dlatego częściej występują one u kobiet, zwłaszcza w czasie ciąży, podczas stosowania antykoncepcji doustnej czy w trakcie menopauzy. Istotne są również predyspozycje genetyczne. Inne czynniki, które mogą zaburzać produkcję melaniny w skórze i sprzyjać powstawaniu przebarwień to m.in.:

  • zażywanie leków fotouczulających, np. antybiotyków, niektórych leków hormonalnych i nasercowych;
  • zażywanie wyciągów z ziół światłouczulających, np. z dziurawca;
  • stany zapalne skóry spowodowane m.in. trądzikiem, wysypką uczuleniową, liszajem płaskim;
  • nieprawidłowa dieta,
  • zaburzenia systemu metabolicznego (schorzenia wątroby);
  • starszy wiek.

Jak działa laser tulowy i na czym polega jego innowacyjność?

Laser tulowy używany do usuwania przebarwień w Klinice Miracki w Warszawie wykorzystuje tryb pracy frakcyjnej, dzięki czemu doskonale stymuluje skórę do samoregeneracji. Trzy tryby pracy – ablacyjny, subablacyjny oraz nieablacyjny – umożliwiają indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu do potrzeb pacjenta. Promieniowanie o długości fali 1927 nm charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody, przez co skutecznie oddziałuje na naskórek i górną powierzchnię skóry właściwej.

Inny laser stosowany w klinice działa na rogową warstwę naskórka, która ulega niewielkiemu uszkodzeniu, co pobudza naturalne procesy naprawcze i prowadzi do redukcji przebarwień. Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Cała energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę. Po zabiegu na skórze pojawiają się powierzchniowe strupki, które znikają po kilku dniach, odsłaniając zdrową, jasną cerę, bez przebarwień. Dodatkowym efektem jest remodeling skóry z naturalnie wyglądającym efektem liftingu.




Czy zabieg laserowy pozwala trwale usunąć przebarwienia?

Satysfakcjonujące efekty działania lasera tulowego można zaobserwować już po jednej sesji, chociaż zaleca się zazwyczaj serię 2-3 zabiegów. Poprawa wyglądu skóry postępuje w czasie – wraz z zachodzącymi procesami regeneracyjnymi. Już kilka dni po zastosowaniu lasera na przebarwienia można zauważyć wyraźne wzmocnienie kondycji skóry i rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych. Przebarwienia potraktowane laserem tulowym znikają bezpowrotnie, jednak zabieg nie zapobiega powstawaniu nowych zmian pigmentacyjnych. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV (najlepiej w formie kremu z filtrem minimum SPF 30), zwłaszcza gdy występują u nas czynniki sprzyjające powstawaniu przebarwień.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania przebarwień, skontaktuj się z lekarzami z warszawskiej Kliniki Miracki



Dodaj komentarz

dziewięć + 11 =