Cukier i jego nietypowe zastosowania




Cukier to jeden z podstawowych produktów, który znajduje się w każdej kuchni. Cukier to idealny dodatek do różnego rodzaju napojów, takich jak kawa i herbata, a wypiekom dodaje pysznego smaku. Cukier w nadmiarze może być jednak szkodliwy, pamiętajcie więc aby spożywać go w ograniczonych ilościach.


Czy wiecie, że cukier ma również niezliczone praktyczne zastosowania i może rozwiązać wiele domowych problemów? Poznajcie niezwykłe zastosowania cukru, które każdy powinien znać!

Wiele osób nie wyobraża sobie herbaty czy kawy bez dodatku tego białego i słodkiego produktu. Warto jednak wiedzieć, że cukier posiada także zastosowanie w kosmetyce i ogrodnictwie. Poniżej zaprezentujemy Wam cukier i jego nietypowe zastosowania, które każdy z Was powinien znać!

Cukier i jego nietypowe zastosowania

Peeling do twarzy

Jeśli chcecie zadbać o swoją twarz i poprawić jej kondycję użyjcie cukru! Wystarczy przygotować prosty peeling, z dodatkiem cukru a dzięki niemu skóra będzie gładsza i czystsza. Wystarczy wymieszać:

  • 1 łyżka mleka
  • 1 łyżka cukru
  • 1 łyżka mąki ryżowej

Cukier na mrówki


Jeśli w domu lub ogrodzie pojawiły się mrówki, można zwalczyć je przy użuciu cukru! Wystarczy wsypać odrobinę tego słodkiego składnika do niskiego pojemnika i postawić w miejscu, gdzie pojawiają się mrówki.




Cukier na rany

Według przeprowadzonych badań cukier przyśpiesza gojenie ran. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wystarczy rozpuścić łyżkę cukru w 100 ml ciepłej wody. W takim roztworze zanurzamy gazę i przemywamy ranę. Taki zabieg dodatkowo zmniejszy opuchliznę, a także odkazi ranę.

Wydłuża świeżość ciasteczek


Jeśli zależy Wam na tym, aby ciasteczka były dłużej kruche i świeże wrzućcie do pojemnika, w którym je przechowujecie kilka kostek cukru. Pochłoną one wilgoć i sprawią, że ciasteczka będą dłużej świeże.

Przedłuża życie kwiatów ciętych


Kwiaty bardzo lubią cukier. Wystarczy do flakonu z wodą dodać 3 łyżki cukru i 2 łyżki octu. Dzięki temu kwiaty będą dłużej piękne i nie zwiędną.



Dodaj komentarz

dziewiętnaście − osiem =