Domowe Sposoby na Komary
Komary to bardzo uciążliwe owady, które nie tylko zakłócają nasz spokój oraz przyczyniają się do uczucia dyskomfortu. Niektóre z nich mogą przenosić wiele groźnych chorób. Jaki jest skuteczny sposób na walkę z komarami? Poznajcie sprawdzone domowe sposoby na komary.

Zapewne zauważyliście, że ulubioną porą komarów są wieczory. Przyciąga je głównie amoniak, zawarty w wydychanym powietrzy oraz kwas mlekowy zawarty w pocie. Potwierdzone naukowo zostało także to, że komary posiadają receptory, które są wrażliwe na zapach człowieka.

Czynniki, które sprzyjają atakom komarów to:

  • grupa krwi 0
  • wysoka wilgotność powietrza
  • ciąża
  • spożywanie alkoholu
  • ciemna odzież
  • płeć (mężczyźni są częstszymi ofiarami)

Domowe sposoby na komary

1. Rośliny, które odstraszają komary

Komary są bardzo wrażliwe na zapachy. Niektóre rośliny posiadają zapachy, na które komary są wrażliwe i je odpychają. Warto postawić na parapecie rośliny, takie jak: lawenda wąskolistna, kocimiętka, koper włoski, mięta, komarzyca, geranium.

2. Domowe świece

Komary nie lubią zapachu cytryny. Aby odstraszyć komary, warto zakupić, lub samemu wykonać świece o zapachu cytryny. Wystarczy do klasycznej świecy zetrzeć odrobinę skórki z cytryny. Zapach wydobywający się podczas palenia świecy z pewnością odstraszy komary.
3. Domowy spray na komary

Domowy spray to naturalny i skuteczny środek, który odstraszy komary. Wystarczy zmieszać ze sobą 3 krople olejku z mięty pieprzowej, 5 kropel olejku cytrynelowego oraz 2 krople olejku paczulowego, odrobina wody. Tak przygotowaną mieszankę można umieścić w kominku zapachowym lub spryskać nią firanki.

4. Kawa na komary

Palona kawa to kolejny skuteczny sposób na komary. Wystarczy na kawałek folii aluminiowej wsypać zmieloną kawę, a następnie ją podpalić. Dym, który wytworzy się podczas spalania, odstraszy komary.

5. Zapachy odstraszające komary

Cebula i czosnek wytwarzają zapach, którego komary bardzo nie lubią. Wystarczy ułożyć kilka plasterków cebuli i czosnku na talerzyku i zostawić na parapecie. Intensywny zapach odstraszy komary.Dodaj komentarz

trzy × 2 =