Skuteczny Domowy Sposób na Usunięcie Kamienia z Płytek i Fug

Każda z Pań zgodzi się ze stwierdzeniem, że prowadzenie domu i utrzymanie go w pełnym porządku jest nie lada wyzwaniem. Zmorą dla każdej z nas jest oczywiście łazienka. Chociaż używamy do jej sprzątania różnorodnych środków czystości, to nigdy nie będą one bardziej skutecznie niż naturalne metody i rozwiązania.

W przypadku sprzątania łazienki najgorszą rzeczą do utrzymania w czystości są płytki, a szczególnie fugi. Tworzące się zabrudzenia z kamienia są bardzo ciężkie do usunięcia. Jeśli również macie taki problem i szukacie domowych rozwiązań na tego typu problemy, koniecznie zostańcie z nami.cleanipedia.com

Ten domowy preparat świetnie poradzi sobie z kamieniem i utrzyma płytki w porządku i ładzie. Produkty, z których możemy przygotować ten oto preparat na pewno każda z Was ma w swojej szafce kuchennej.

Składniki:

  • 0,3 szklanki soku z cytryny
  • 0,5 szklanki sody
  • 5 l wody
  • 0,25 szklanki octu

Przygotowanie:

Na początku mieszamy wodę z sodą, następnie dodajemy sok z cytryny, po czym wlewamy ocet. Kiedy składniki się połączą, możemy używać preparatu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie przelanie go do butelki z rozpylaczem. Psikamy po zabrudzonych kamieniem płytkach, po czym zostawiamy rozprowadzony preparat na około 30 minut. Następnie przy użyciu gąbki dokładnie czyścimy płytki i fugi. Efekty będą zadowalające!

buzzfeed.com


Dodaj komentarz

osiem − pięć =