3 Domowe Sposoby na Wybielanie Zębów


Przebarwienia zębów to naturalny proces, który zachodzi wraz z wiekiem. Niektóre pokarmy, napoje i czynniki związane ze stylem życia mogą przyspieszyć ten proces. Wypróbuj jeden z tych naturalnych zabiegów, aby rozjaśnić swój uśmiech domowym sposobem. Oto najskuteczniejsze domowe sposoby na wybielanie zębów.

1. Olej kokosowy

Olej kokosowy neutralizuje nieświeży oddech i naturalnie wybiela zęby. Dodatkowo usuwa szkodliwe bakterie a także przeciwdziała powstawaniu i rozwojowi grzybicy w jamie ustnej. Olej kokosowy hamuje także powstawanie kamienia nazębnego i chroni dziąsła przed bólem, oraz zapobiega krwawieniu.

Jak to zrobić: weź łyżkę oleju kokosowego i w jamie ustnej, płucz przez 10 minut. Następnie wypluj olej i umyj zęby jak zwykle.

Jak często: każdego ranka.2. Skórka z banana

Skórka z banana zawiera duże ilości potasu i magnezu, które są niezbędne w usuwaniu przebarwień z zębów.

Jak to zrobić: Weź kawałek skórki z banana i delikatnie pocieraj zęby przez około dwie minuty, a następnie szczotkuj jak zwykle.

Jak często: raz w tygodniu.3. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona sama w sobie posiada właściwości wybielające, dlatego też dodawana jest do tradycyjnej pasty do zębów. Dodatkowo usuwa z naszych zębów zanieczyszczenia, plamy i osad.

Jak to zrobić: Po prostu wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą, aby uzyskać pastę, i używaj jej jak zwykłej pasty do zębów.

Jak często: nie częściej niż raz w tygodniu.


Dodaj komentarz