7 Sposobów na Wykorzystanie Fusów z Kawy w Ogrodzie


Następnym razem, gdy skończysz poranną kawę, pomyśl dwa razy, zanim wyrzucisz zużyte fusy do kosza. Fusy z kawy mają wiele zastosowań w ogrodzie. Wzbogacają glebę w azot, potas i inne minerały, poprawiają jakość gleby i korzystnie wpływają na porost roślin.

Fusy z kawy wpływają na nasze rośliny niczym nawóz o przedłużonym działaniu, ponieważ zawarte w nich substancje, uwalniają się z nich bardzo wolno. Miłośnicy kawy powinni magazynować i suszyć fusy z kawy, a następnie ściółkować nimi rośliny ogrodowe, jak i doniczkowe.

Oto 7 sposobów wykorzystania fusów w ogrodzie. Możecie być zdumieni, co do ilości zastosowań fusów z kawy, ponieważ jest ich naprawdę dużo:1. Kompostowanie

Dodaj fusy z kawy do pojemnika kompostowego. Są cennym źródłem azotu.

2. Zwalczanie szkodników

Bariera z fusów kawowych wokół roślin może chronić je przed ślimakami.

3. Środek odstraszający koty

Umieść fusy z kawy w ziemi, aby koty nie kopały w ogrodzie.

4. Rośliny kochające kwaśną glebę

Umieść fusy z kawy wokół gleby roślin kochających kwaśną glebę, takich jak róże, rododendrony, fotergilla, ostrokrzew, gardenia i tak dalej. Fusy z kawy zwiększają kwasowość ziemi i dostarczają jej wielu składników odżywczych.

5. Domowy nawóz

Dodaj 2 filiżanki fusów z kawy do 5-litrowego wiadra wody i pozostaw na noc. Mieszanie tych dwóch składników to jeden z najprostszych sposobów na zrobienie własnego domowego nawozu.

6. Ściółka

Używanie fusów kawy jako ściółki może pomóc w zwalczaniu chwastów i utrzymaniu roślin warzywnych w upalne dni.

7. Zwiększ zbiory marchwi i rzodkiewki

Podwój swoje zbiory marchwi i rzodkiewki, mieszając obficie nasiona marchwi i rzodkiewki z fusami z kawy.

WSKAZÓWKA: Jeśli osobiście nie pijesz kawy, możesz dostać fusy za darmo w Starbucks. Możesz również zapytać dowolną kawiarnię lub restaurację o fusy. Prawdopodobnie byliby bardzo szczęśliwi, mogąc ci je regularnie oddawać.Czy ten artykuł był pomocny? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz