Gabiony w Ogrodzie – TOP 24 Inspiracje na Dekoracje Gabionowe do Ogrodu


Jeszcze do niedawna konstrukcje gabionowe widywaliśmy tylko w miejskiej przestrzeni. W obecnych czasach w nieco mniejszej skali możemy je zauważyć w ogrodzie w formie dekoracji i nie tylko.

Co to są gabiony?

To nic innego jak stalowe siatki wypełnione kamieniami, rzadziej drewnem lub szkłem. Zazwyczaj stosuje się je podczas budowy dróg, wzmacniania skarp, nasypów czy koryt rzek. Solidnie wykonane ganiony wyglądają bardzo ciekawie, a od pewnego czasu zaczęły pełnić także funkcje dekoracyjne.

Gabiony w ogrodzie w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Wyróżniają się swoją trwałością, oryginalnością i ciekawym wyglądem. Z gabionów możemy wykonać różnego rodzaju elementy architektury ogrodowej. To, w jaki sposób je wykorzystamy, zależy od naszej pomysłowości. Można z nich wykonać ogrodzenia, murki gabionowe, ławki, donice i wiele innych ciekawych rzeczy.

Dlaczego warto wybrać gabiony do ogrodu?

Przede wszystkim za ich uniwersalność, ponieważ pasują do różnych stylów architektonicznych, trwałość i odporność a przede wszystkim za oryginalność, ponieważ wyglądają naprawdę świetnie i nietuzinkowo. Jeśli chcecie zobaczyć jak wykorzystać gabiony w ogrodzie, koniecznie zerknijcie do poniższej galerii. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawych inspiracji na dekoracje z gabionów, które z pewnością wpadną Wam w oko!

źródłoźródło
źródło


Dodaj komentarz