Hipoalergiczny zestaw do hybryd – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Zestaw do hybrydy skrywa w sobie produkty i akcesoria potrzebne do zrobienia pełnej stylizacji. Jak połączyć pożyteczne z praktycznym? Wybierz komplet w wariancie hipoalergicznym. Zapewni on nie tylko trwały i estetyczny, ale też bezpieczny manicure.

O co chodzi z hipoalergicznością?

Warto upraszczać codzienność, także pielęgnację. Gotowe zestawy do paznokci to propozycja, która pomaga zoptymalizować koszty i oszczędzić odrobinę cennego czasu. Jedno kliknięcie pozwoli dodać do internetowego koszyka cały niezbędnik do zrobienia hybrydy. Coraz częściej producenci tych trwałych produktów tworzą hipoalergiczne warianty. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę i jakie zestawy wybrać?Wraz ze wzrostem popularności lakierów hybrydowych, zaczęły pojawiać się ostrzeżenia, że mogą one powodować uczulenia. Okazało się, że nauka profesjonalnej metody w domu, oparta na próbach i błędach, potrafi przynieść też niezbyt pozytywne skutki. Wiele takich przypadków wynikało np. z niepoprawnej aplikacji lub używania słabych lamp UV/LED. Półpłynne, grube warstwy hybrydy zalewały skórki i doprowadzały do reakcji alergicznych.

Hipoalergiczny zestaw do hybryd to doskonały prezent dla alergiczek, które nie chcą rezygnować z trwałej stylizacji paznokciHipoalergiczny zestaw do hybryd to doskonały prezent dla alergiczek, które nie chcą rezygnować z trwałej stylizacji paznokci

Jednak czasem problemy skórne wynikają ze składu lakierów. Może się zdarzyć, że substancja nie będzie akceptowana przez organizm. By zminimalizować to ryzyko, powstały produkty hipoalergiczne. Mają one delikatniejszy skład i pigment bez drażniących substancji. Do dyspozycji są bazy, topy, kolorowe lakiery, a nawet cleanery o lżejszych formułach. Niektóre firmy, np. Cosmetics Zone, stworzyły też niejeden hipoalergiczny zestaw do hybryd.

O czym warto pamiętać? Nie istnieją produkty, które w 100% uchronią nas przed uczuleniem. Nawet kosmetyki hipoalergiczne tylko minimalizują ryzyko. Jeśli poczujesz pieczenie lub swędzenie po zrobieniu hybrydy, prędko usuń ją z paznokci. Po zakupie nowego produktu możesz na wszelki wypadek zrobić test na jednej płytce i odczekać dobę. Pamiętaj, by wykonać manicure dokładnie, zgodnie z instrukcją producenta i poradami profesjonalistów.

Dla kogo odpowiedni będzie komplet produktów do paznokci z delikatnym składem?

Komplety, w których znajdują się delikatniejsze warianty popularnych hybryd, to propozycja odpowiednia dla kobiet, które już mają za sobą epizod uczulenia. Wiele z nich nie wyobraża sobie całkowitej rezygnacji z hybrydowego manicure’u. Na szczęście nie jest to konieczne, właśnie dzięki produktom hipoalergicznym. Jeśli minęło już trochę czasu, a Twoja skóra i paznokcie są jak nowe, możesz dokonać kolejnej próby. Lakiery hybrydowe hipoalergiczne spodobają się także tym kobietom, dla których skład używanych produktów ma znaczenie.
Lakiery hipoalergiczne w zestawie do hybryd to bezpieczny wybór

Hipoalergiczny zestaw do robienia hybryd na różne okazje

Zestaw możesz sprawić sobie samej w nagrodę lub by oszczędzić pieniądze. To również dobry pomysł na prezent dla bliskiej kobiety np. z okazji urodzin, imienin lub świąt. Wybierając opcję hipoalergiczną, będziesz miała pewność, że trafisz w potrzeby nawet wymagających koleżanek. Również tych, które miały kiedyś alergię na hybrydę. Możesz kupić droższe, bardziej rozbudowane zestawy lub tańsze, które umożliwią np. przedłużenie paznokci za pomocą bazy.

Cały zestaw do hybryd (tzw. startowy), w skład którego wchodzą lampa, niezbędne produkty i akcesoria, to koszt ok. 200–400 zł. Jeśli kupujesz prezent osobie, która posiada już lampę, wybierz elegancko zapakowane bazę, top i wybrane kolorowe lakiery. Istnieją również warianty zestawów z lakierami z matowym wykończeniem lub produktami skomponowanymi tak, by wykonać french manicure. Oczywiście każdy wspomniany wyżej zestaw do hybryd kupisz w wersji hipoalergicznej.Dodaj komentarz

9 + 1 =