SZKODLIWE BAKTERIE W ŁÓŻKU Czyli Jak Często Zmieniać Pościel?


Dzięki temu niezbędnemu poradnikowi, Twoja pościel będzie świeża i pachnąca.

PRANIE

Kluczowe kroki:

 • Użyj niskiej temperatury w pralce, aby mieć pewność, że pościel się nie skurczy.
 • Wybierz ulubiony proszek do prania, aby skutecznie usunąć zabrudzenia i zarazki znajdujące się na pościeli.
 • Aby pościel była wyjątkowo miękka, dodaj do prania płyn do płukania tkanin.
 • Zawsze czytaj etykietę na swoich produktach do prania i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Niedzielne poranki najlepiej spędzać w łóżku przy romantycznym śniadaniu z ukochaną osobą. Nie ma nic lepszego niż budzenie się z myślą, że to weekend od słodkich rogalików po smażone jajka, każde śniadanie w łóżku smakuje wyśmienicie. Jednak takie śniadania, a po nich niechciane plamy z jedzenia mogą skłonić nas do pytania: Jak często zmieniać pościel?

Najlepiej robić to raz w tygodniu. Twoja pościel, wbrew pozorom może zawierać duże ilości ukrytych bakterii, które pojawiają się z jedzenia czy też balsamów do ciała.Jak często zmieniać pościel?

Odpowiedź na pytanie, jak często prać pościel, jest bardzo indywidualna i zależy od nas samych. Brud i kurz mogą szybko gromadzić się i przy podejmowaniu decyzji o tym, jak często prać pościel, musimy liczyć się z faktem, że niestety nie jesteśmy sami w naszych łóżkach – nocujemy między innymi z mikroskopijnymi roztoczami kurzu.

Roztocza nie są jedynymi ukrytymi niespodziankami znajdującymi się w naszych prześcieradłach i niestety, tylko my sami jesteśmy winni za ich obecność. Każdej nocy zrzucamy również warstwy martwego naskórka. Jeśli nie zmieniasz pościeli regularnie, zwiększa to atrakcyjność twojego łóżka dla roztoczy . Jak często należy prać pościel? Zasadniczo dobrze jest prać pościel raz w tygodniu lub co dwa tygodnie. Nieregularne zmienianie pościeli może przyczyniać się do zwiększonego cierpienia z powodu problemów zdrowotnych, takich jak alergia i astma.

 

Jak prać pościel?

 1. Oddziel pościel od reszty prania i ustaw pralkę na niskim poziomie. Pranie w wysokiej temperaturze spowoduje kurczenie się włókien materiału, co może osłabić materiał. Używanie dobrej jakości detergentu do prania, który działa dobrze w niższych temperaturach, zapewni Ci doskonałe utrzymanie czystości
 2. Odwróć pościel i poduszkę na lewą stronę i zwiń je w kulkę, a następnie umieść je w pralce. Pomoże to zapewnić spójność kolorów, a także pomoże dopasowanym prześcieradłom zachować ich kształt. Przed praniem jakiejkolwiek tkaniny zawsze sprawdź etykietę pielęgnacyjną i postępuj zgodnie z zalecanymi wytycznymi.
 3. Pierz wysokiej jakości detergentem do prania, dodając odpowiedni płyn do płukania tkanin aby uzyskać miękkość i zapach.
 4. Po zakończeniu cyklu powieś pościel do wyschnięcia na powietrzu, jeśli masz suszarkę bębnową, wysusz w suszarce.

Zapamiętaj! Plamy należy traktować indywidualnie przed praniem ogólnym. Dostępne są specjalne odplamiacze, ale należy zawsze uważnie przeczytać instrukcje.


3 komentarze

 • Ja mam psa i dwa koty, więc mnóstwo sierści w domu. Wyczesuję zwierzaki, ale i tak gubią. Na podlodze Roomba wszystko odkurzy. Ale z pościeli już ciężko, trochę pomaga futrossawka, ale i tak zmieniam raz na 10 dni jakoś

 • Ja zmieniam pościele raz w tygodniu. Z racji tego, że mam 2 sierściuchy które ze mną śpią, trzeba po prostu częściej wymieniać. Z podłoga radzi sobie roomba a pościele to żaden problem bo mam suszarkę do prania więc chwilą moment i suche

 • Raz w tygodniu to już takie minimum jeśli chodzi o zmianę pościeli. Syn i córka maja alergie na roztocza więc często piorę właśnie pościele i maskotki. Mam suszarkę więc suszenie to nie problem. Na podłogę puszczam co 2 dni roombe więc ani podłogowe brudki ani sierść psa nie fruwają po domu.

Dodaj komentarz