Jak dobrać podkład do swojej cery?

Wiele kobiet ma trudności z doborem odpowiedniego podkładu do swojej cery. Inne potrzeby ma skóra tłusta ze skłonnościami do niedoskonałości, inne sucha,  a do tego często trzeba wziąć pod uwagę potrzeby skóry dojrzałej. W dzisiejszym poradniku podpowiemy jak dobrać podkład do swojej cery? Na co należy zwrócić uwagę? Jaka powinna być formuła kosmetyku?
Jak dobrać podkład do cery suchej, mieszanej lub tłustej? 

Bez wątpienia skóra sucha potrzebuje odpowiedniego odżywienia, a także nawilżenia. W składzie podkładu powinna znaleźć się witamina E, która ma działanie ochronne przed wolnymi rodnikami. Istotne znaczenie mają również te składniki, które chronią przed przesuszeniem. Cera mieszana jest bez wątpienia trudna w pielęgnacji. Wymaga nawilżenia na policzkach, a jednocześnie redukcji nadmiernego wydzielania sebum w przypadku strefy T. Do takiej cery dobrze sprawdzają się tzw. kremy BB. Powinny dodatkowo zawierać substancje antybakteryjne i mieć lekką, nie obciążającą skóry formułę. Z kolei podkład do cery tłustej sprawdzi się podkład wodny z dodatkiem silikonu albo fluid matujący zawierający substancje redukujące nadmiar sebum. W składzie sprawdzają się wyciągi z szałwi i innych ziół, które zwężają pory.      
Jaki podkład wybrać do cery wrażliwej, naczynkowej? 

Cera wrażliwa potrzebuje szczególnie starannego doboru podkładu. Często pojawiają się na niej zaczerwienienia i wiele składników może ją uczulać. Na pewno w składzie powinno być jak najmniej substancji zapachowych, konserwantów, ulepszaczy. Najlepiej do takiej cery sprawdzają się podkłady mineralne, które mają jak najkrótszy skład. Można też sięgać po kosmetyki roślinne. Cera naczynkowa wymaga stosowania mocno kryjących podkładów w połączeniu z zielonym korektorem niwelującym pajączki i zaczerwienienia. Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku kolorowych korektorów najpierw nakłada się właśnie korektor, a dopiero później podkład.   

Jaki będzie odpowiedni podkład do cery dojrzałej?  

Cera dojrzała wymaga nie tylko nawilżenia, ale również redukcji pojawiających się przebarwień i zmarszczek. Warto zatem sięgnąć po fluidy liftingujące. Dobrze sprawdzają się produkty zawierające mikę. Podkład powinien być dobrze kryjący, a jednocześnie nie powinien gromadzić się w załamaniach i bruzdach. W składzie takiego podkładu powinien znaleźć się kwas hialuronowy, a także witamina C i E. Istotne znaczenie mają też filtry chroniące skórę przed fotostarzeniem. Podkład SPF 20, a nawet SPF 50 będzie odpowiednim wyborem. Osoby ze skórą dojrzałą i wrażliwą powinny wybierać podkłady z najwyższym filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze sprawdzi się podkład z mineralnymi mikropigmentami, które gwarantują równomierny koloryt bez efektu maski. Podkład do cery dojrzałej powinien nawilżać, ale i rozświetlać skórę, dzięki czemu można uzyskać efekt, który jest naturalny dla młodszej cery. Przydatnymi składnikami w podkładach do cery dojrzałej są także ceramidy, peptydy, kwasy Omega, a także ekstrakt z aloesu. Skóra dojrzała staje się bardziej wiotka i z roku na rok traci swoją elastyczność i ilość kolagenu i elastyny, dlatego te składniki należy uzupełniać, a także pobudzać skórę do ich produkcji. W przypadku makijażu cery dojrzałej należy unikać nadmiaru pudru, który osadza się w bruzdach i zmarszczkach. Należy dążyć zawsze do uzyskania efektu glow. Makijaż powinien prezentować się lekko i świeżo na tyle, na ile jest to możliwe.            Dodaj komentarz

pięć × 5 =