Jak Kosić Trawę? Czego Nie Należy Robić Podczas Koszenia Trawy?

Koszenie trawy wbrew pozorom nie jest takie proste, jak nam się wydaje. Nie sztuka wziąć kosiarkę i po prostu jeździć nią z jednej strony na drugą. Musimy pamiętać o bardzo ważnych zasadach podczas koszenia trawy, ponieważ nawet przy tak prostej czynności czyhają na nas pułapki. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam jak kosić trawę oraz co zrobić, aby wyglądała pięknie.

Czego nie należy robić, podczas koszenia trawy?

KOSZENIE MOKREJ TRAWY

Nie powinniśmy kosić trawy, kiedy jest mokra. Robiąc to, popełniamy duży błąd! Mokra trawa klei się do siebie, a na dodatek pod ciężarem kropelek wody się wygina. Gdy skosimy trawę, kiedy jest mokra, po wyschnięciu nasz trawnik będzie nierówny.KOSZENIE WYSOKIEJ TRAWY

Kolejny najczęściej popełniany błąd to odkładanie koszenia trawy w czasie i koszenie zbyt wysokiej trawy. Najczęściej zdarza się tak, kiedy wyjeżdżamy na urlop. Wracając, nasz trawnik jest już dosyć wysoki, a my chcemy go skosić i przywrócić do stanu pierwotnego. Skoszenie całego trawnika za pierwszym razem to duży błąd. Takim zabiegiem tylko przerzedzimy trawnik, robiąc miejsce dla chwastów. W przypadku wysokiego trawnika początkowo skracamy go o 1/3 wysokości. Dopiero przy kolejnym koszeniu doprowadzamy do określonej wysokości. Warto odczekać 2-3 dni między jednym a drugim koszeniem oraz dobrze podlać trawnik.

KOSZENIE W ZŁYM KIERUNKU

Trawę powinniśmy kosić prostopadle do kierunku, w którym kosiliśmy wcześniej i tak na zmianę. Dzięki temu nasz trawnik będzie ładniej wyglądał. Spróbujcie tej metody, podczas kolejnego koszenia a sami zobaczycie różnicę!


Dodaj komentarz

13 − 12 =