7 Prostych Rzeczy Które Możesz Zrobić Aby Pomóc Pszczołom

Pszczoły to bardzo potrzebne owady latające, którym zawdzięczamy na prawdę wiele. To właśnie pszczoły zapylają kwiaty, dzięki czemu możemy cieszyć się ich pięknem, a także dzięki nim zrywamy z drzew pyszne owoce, takie jak jabłka, gruszki czy wiśnie.

Niestety populacja pszczół, które wytwarzają miód ciągle maleje, dlatego też warto zastanowić się w jaki sposób możemy im pomóc. Oto 7 wskazówek, na to jak możemy pomoc pszczołom w łatwy sposób.

1. Sadzenie kwiatów w ogrodzie.

Pszczoły do przetrwania i wytwarzania miodu potrzebują wielu składników odżywczych, które czerpią z roślin kwiatowych. Dlatego też warto je zasadzić w swoim ogrodzie. Będą one nie tylko pięknie wyglądać, ale pomogą pszczołom.

źródło: bernardetiennep

2. Łąka kwietna.

Nie dość, że pięknie wygląda, to na dodatek nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy pozwolić jej rosnąć.

źródło: pixabay.com3. Nie możemy zapomnieć o wodzie.

Owady jej także potrzebują. Idealnym pomysłem będzie oczko wodne lub po prostu naczynie z deszczówką.

źródło: depositphotos.com

4. Rezygnacja z pestycydów.

W ogrodzie przydomowym są one zbędne. Jeśli jednak istnieje taka konieczność, opryskuj, kiedy słońce już zajdzie, wówczas pszczoły już nie latają.

źródło: depositphotos.com

5. Kwiaty doniczkowe

Jeśli nie masz dużego ogródka, postaw na kwiaty doniczkowe.

źródło: depositphotos.com

6. Zbuduj ul.

Jeśli masz dużo ogród, lub sad, stwórz własny ul. Każdy dodatkowy domek dla pszczół jest pomocny. Pomoże on im się rozmnożyć i zbudować nową kolonię.

źródło: depositphotos.com

7. Kupuj miód u lokalnych dostawców.

Produkcja miodu nie jest szkodliwa dla pszczół. Jest także źródłem wsparcia dla miłośników pszczół, czyli pszczelarzy. Pasjonaci lepiej i delikatniej traktują pszczoły niż duże firmy.

źródło: depositphotos.com


Dodaj komentarz

3 × jeden =