Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami to problem, który dotyczy większości osób. Może wiązać się ze zmęczeniem, chorobami, czy też innymi kłopotami z cerą. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, które pozwalają zachować ładną i zdrową cerę pod oczami. Sprawdźmy już teraz, jak poradzić sobie z cieniami w tym miejscu!
Worki pod oczami

Czym dokładnie są worki pod oczami? To rodzaj niewielkiej opuchlizny, który wiąże się z nagromadzeniem limfy i jej nieprawidłowym przepływem. Cienie pod oczami zauważamy wtedy, gdy skóra traci jędrność oraz rozluźnia się. W efekcie nasza skóra może zmienić kolor na szarawy lub siny. 

Jakie są przyczyny powstawania worków pod oczami? Zazwyczaj problem ten dotyczy:

  • Genetyki
  • Procesów starzenia się cery
  • Działania promieni słonecznych
  • Nieregularnego trybu życia
  • Przewlekłych chorób
  • Zatrzymywania wody w organizmie
  • Chorób skórnych i alergii

Jeżeli worki pod oczami nie wiążą się z przewlekłymi chorobami, warto zadbać o siebie na każdej płaszczyźnie życia. W oczach bowiem odbija się całe nasze życie, dlatego odpowiednia pielęgnacja i dbanie o siebie ma ogromne znaczenie. 

Faktem jest, że cienie pod oczami pojawiają się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Trzeba jak najszybciej im przeciwdziałać, tak aby cieszyć się przez długi czas ładną i zdrową cerą dookoła oczu. Twarz jest naszą wizytówką, nic więc dziwnego, że chcemy o nią dbać na każdym kroku. Sięgamy po niezawodne kosmetyki, wysypiamy się i regularnie robimy badania profilaktyczne. Walka z workami pod oczami wbrew pozorom nie musi być tak trudna, jak mogłoby się wydawać! Istnieje wiele ciekawych metod, które pomogą nam rozprawić się ze zmęczoną cerą w tym miejscu. 
Walka z workami pod oczami

Jak pozbyć się worków pod oczami? Badania wskazują, że powinniśmy pamiętać o higienie snu. Dorosły człowiek powinien przesypiać ok. 7-9 godzin w ciągu nocy. Sen musi być nieprzerwany i dawać nam energię na cały kolejny dzień. Prze odpoczynkiem unikajmy tłustego jedzenia, nie korzystajmy z telefonu i przewietrzmy sypialnię. 

Co jeszcze może nam pomóc? Kolejny aspekt to zdrowa dieta i odpowiedni tryb życia. Warto zrezygnować z nałogów oraz ograniczyć cukry i sole w diecie. Zbyt duża ilość przetworzonego jedzenia sprawia, że w organizmie gromadzi się woda, a skóra staje się zmęczona. Do jadłospisu włączyć trzeba produkty bogate w żelazo i witaminę K. Polecane jest regularne jedzenie i picie dużej ilości wody w ciągu dnia. 

Podczas problemów z workami pod oczami pomóc nam może używanie wyższych poduszek. Mają one za zadanie wspomagać przepływ limfy. Możemy także robić delikatny masaż okolic oczu w trakcie nakładania kremu. 

Nie zapominajmy o ochronie przeciwsłonecznej i walce ze stresem. Zrezygnujmy z nadmiernego opalania, które może osłabiać skórę dookoła oczu. Stres z kolei wzmaga skutki zmęczenia, dlatego nieocenione są procesy dbające o nasz komfort. Każdego dnia warto znaleźć chociaż chwilę na odpoczynek na świeżym powietrzu. 

Jeżeli mimo dbania o siebie worki pod oczami nie znikają, powinniśmy zrobić badania profilaktyczne. Być może problem ten dotyczy naszego zdrowia.Dodaj komentarz

13 + czternaście =