Jak Uratować Zafarbowane Pranie? – Skuteczne Domowe Sposoby


Zafarbowane pranie to problem, który może przytrafić się każdemu z nas. Wystarczy jedna farbująca rzecz i już pojawia się problem zafarbowanych ubrań. Z pewnością wiele z Was zastanawia się jak uratować zafarbowane pranie? Podpowiemy Wam, w jaki sposób to zrobić.

Ważne jest to, aby zadziałać od razu. Istnieje kilka sposobów na uratowanie zafarbowanych rzeczy i przywrócenie im właściwego koloru.

Zanim podejdziemy do walki z zafarbowanymi ubraniami, musimy znaleźć źródło naszego problemu. Najczęściej są to nowe ubrania o intensywnych kolorach. Ryzyko uwalniania barwnika powoduje wysoka temperatura, detergenty, a także wirowanie.W jaki sposób zapobiegać zafarbowaniom?

Nowo zakupione ubrania najlepiej przed pierwszym praniem namoczyć w zimnej wodzie z dodatkiem octu spirytusowego. Dzięki temu nie będą one farbować ani tracić koloru. Metoda ta ustabilizuje barwniki.

Kolejną metodą jest zastosowanie specjalnych chusteczek, które wrzucamy do bębna pralki, razem z praniem. Nie dają one gwarancji, że zafarbowanie nie wystąpi, jednak w jakimś stopniu zabezpieczają nasze ubrania przed tym problemem.

Co zrobić, kiedy problem już się pojawi? Jak uratować zafarbowane pranie? Podpowiemy Wam, w jaki sposób to zrobić.

Ocet spirytusowy pomoże Wam nie tylko zapobiegać farbowaniu ubrań, ale także poradzi sobie z zafarbowanym już ubraniem. Wystarczy nalać do miski wody, dodać pół szklanki octu i porządnie wypłukać zafarbowane ubranie. Następnie pozostawić je tak na noc. Rano ponownie należy wyprać ubranie.

Kolejnym sposobem na uratowanie zafarbowanego prania jest sok z cytryny. Wystarczy do miski z wodą wycisnać odrobinę soku z cytryny i soli, a następnie wypłukać w takiej mieszance ubranie. Pozostawić na kilka godzin, a następnie wyprać/
Kolejny niezawodny produkt, który każdy z Was posiada w swoim domu to proszek do pieczenia. Wystarczy wsypać do pralki odrobinę proszku do pieczenia i wyprać ubranie. Pamiętajcie jednak, aby nie wybierać zbyt wysokiej temperatury podczas prania.

źródło: needpix.com


Dodaj komentarz

4 × 5 =