Jak Usunąć Plamy po Czerwonym Winie – Domowe Sposoby


Czerwone wino to świetny dodatek do wielu potraw, a także jeden z ulubionych trunków podczas domowych imprez, szczególnie dla kobiet. Problem pojawia się wówczas, kiedy przez przypadek wylejemy wino, na ubranie, dywan lub obrus.

Plamy po czerwonym winie to utrapienie wielu z nas. Są one bardzo trudne do usunięcia, co sprawia, że bardzo często zostają z nami przez długi okres czasu. Jednak nie martwcie się, mamy na to sposób i podpowiemy Wam jak usunąć plamy z czerwonego wina domowymi sposobami.

Najważniejszy jest fakt, aby odpowiednio szybko zareagować. Do zabrudzonej tkaniny należy przyłożyć ręcznik papierowy, aby wchłonął nadmiar trunku, a plama nie powiększyła się.

Domowe sposoby na usuwanie plam z czerwonego wina:

Sól

Plamę po winie należy obficie posypać solą kuchenną, a następnie moczyć w zimnej wodzie, przez 30 minut. Po upływie czasu wrzucamy zabrudzoną tkaninę do pralki.

Soda oczyszczona

Sprawdzi się szczególnie w przypadku starych i zaschniętych plam. Wrzucamy zaplamioną tkaninę do miski, wlewamy 1 l wody i 4 łyżki sody.
Krem do golenia

Na stare i zaschnięte plamy z wina możemy zastosować także krem do golenia. Wystarczy nałożyć odrobinę kremu do golenia na zabrudzone miejsce, odczekać ok. 20 minut i spłukać letnią wodą.

Białe wino

Świeżą plamę po czerwonym winie można usunąć za pomocą białego wina. Wystarczy polać nim plamę, a następnie wyprać zabrudzoną rzecz w pralce.

Roztwór z spirytusu

Jeśli plama pojawi się na białej tkaninie, można ją usunąć podczas moczenia jej w spirytusie z wodą, w proporcji 1:1.


Dodaj komentarz