Jak Wyczyścić Białe Buty? – Skuteczne i Bezpieczne Sposoby


Białe buty, w ostatnim czasie stały się bardzo modne i należą do must have tego sezonu.  Na pewno każda z Was ma chociaż jedne obuwie w tym kolorze w swojej szafie. Cenimy je za młodzieżowy wygląd oraz fakt, że pasują zarówno do codziennych, jak i eleganckich stylizacji.

Z pewnością wiele z Was kojarzy moment szarzejących w oczach butów, które przestają zachwycać swoim świeżym wyglądem. Wówczas nachodzi nam na myśl pytanie: „Jak wyczyścić białe buty, aby znów cieszyły nas pięknym wyglądem?” Aby w bezpieczny sposób odnowić swoje białe trampki, czy adidasy warto skorzystać z poniższych porad, które pozwolą cieszyć się ich cudownym wyglądem na nowo.

Bez względu czy są to białe trampki, czy adidasy, w ich czyszczeniu pomogą Wam środki, które macie w swoich domach. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Wam wyczyścić białe buty.

Soda oczyszczona

To jeden z najpopularniejszych sposobów czyszczenia białych trampek. Z pewnością każda z Was ma ją w swojej kuchni. Wystarczy wymieszać 3 łyżeczki sody ze szklanką wody. W powstałym roztworze moczymy szmatkę lub szczoteczkę, a następnie czyścimy nią nasze buty, aż do uzyskania porządanego efektu.

Sok z cytryny

Jest on również bardzo polecany do czyszczenia białych butów. Podobnie, jak w przypadku sody oczyszczonej, mieszamy 3 łyżeczki soku z cytryny ze szklanką wody. Następnie powstałym preparatem czyścimy buty, do uzyskania zamierzonego efektu.Pasta do zębów

Chociaż ten zestaw kojarzy nam się z myciem zębów, może także przywrócić biel naszym butom. Nakładamy na szczoteczkę odrobinę pasty wybielającej i czyścimy dokładnie w miejscach z trudnymi zabrudzeniami. Następnie ścieramy pastę wilgotną ściereczką i pozostawiamy do wyschnięcia w cieniu. Pamiętajcie, aby nie wystawiać ich na słonce, ponieważ mogą zżółknąć.

Płyn do naczyń

Płyn mieszamy z ciepłą wodą w proporcjach 1:3. Powstałym roztworem czyścimy buty do uzyskania zamierzonego efektu.

Proszek do prania

Czyszczenie białych butów przy użyciu proszku do prania to chyba jedna z najbardziej znanych metod. Wystarczy odrobinę proszku do białego prania wymieszać z ciepłą woda. Następnie przy użyciu szmatki lub szczotki myjemy buty.

Aby białe buty zachwycały nas pięknym wyglądem, należy je czyścić regularnie. W innym przypadku zabrudzenia będą trudne do usunięcia.


Dodaj komentarz

1 × pięć =