Jak Wyczyścić Piekarnik? – Domowe Sposoby na Czysty Piekarnik


Piekarnik to urządzenie, którego używamy podczas przygotowywania różnego rodzaju dań, przekąsek czy wypieków.

Aby mógł nam służyć przez długie lata, należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Możemy robić to przy użyciu gotowych preparatów, ale także domowymi sposobami.

Jak wyczyścić piekarnik?

Brudny piekarnik to zmora każdego z nas. Bardzo często zaschnięty brud jest ciężki do usunięcia, a my nie możemy sobie poradzić z jego wyczyszczeniem.

Na szczęście istnieje kilka domowych sposób, które sprawią, że wnętrze piekarnika będzie jak nowe! Poniżej znajdziecie skuteczne i domowe sposoby na czysty piekarnik.
Jak wyczyścić piekarnik przy użyciu soli?

Należy wymieszać w misce 1/2 litra wody z 250 g soli. Tak przygotowaną mieszankę rozprowadzamy po całym piekarniku, szczególnie w silnie zabrudzonych miejscach. Następnie należy odczekać ok.25 minut i przemyć piekarnik wilgotną gąbką.

Jak wyczyścić piekarnik przy użyciu cytryny?

Wyciskamy sok z całej cytryny i przelewamy go do naczynia żaroodpornego. Ustawiamy grzanie na 250 stopni i wkładamy naczynie do piekarnika. Pozostawiamy na 30 minut. Po upływie czasu wyjmujemy naczynie żaroodporne i przemywamy piekarnik mokrą gąbką.

Jak wyczyścić piekarnik przy użyciu octu?

Wystarczy wymieszać wodę z octem w proporcji 1:1. Tak przygotowaną mieszanką spryskujemy wnętrze piekarnika. Po upływie 25 minut przemywamy ściereczką.

Jak wyczyścić piekarnik przy użyciu sody?

Mieszamy ze sobą 1 łyżeczką sody, octu i wody. Tak przygotowaną mieszanką nacieramy zabrudzone miejsca piekarnika. Pozostawiamy godzinę. Po upływie czasu przecieramy wilgotną szmatką.


Dodaj komentarz

trzy × 2 =