Jak wyczyścić ruszt kuchenki gazowej?
Ruszt kuchenki gazowej to rzecz, którą bardzo ciężko utrzymać w czystości. Osadza się na nim tłuszcz oraz inne różnego rodzaju zabrudzenia, które powinniśmy usuwać na bieżąco. Niestety nie zawsze mamy na to czas i ochotę. Osadzający się brud i zanieczyszczenia na ruszcie kuchenki gazowej są bardzo trudne do usunięcia. Wiele osób boryka się z problemem i szuka sposobu na to, jak wyczyścić ruszt kuchenki gazowej. Nie martwcie się, mamy na to sprawdzone sposoby.

JAK WYCZYŚCIĆ RUSZT KUCHENKI GAZOWEJ?

Soda

Soda to niezastąpiony środek, którym można wyczyścić wiele trudnych do usunięcia zabrudzeń. W tym między innymi ruszt kuchenki gazowej. Należy umieścić ruszt w dużej misce, zasypać sodą, a następnie zalać wrzącą wodą. Po upływie czasu należy wyczyścić ruszt gąbką.
Ocet

Ocet to środek, który w skuteczny sposób rozpuszcza tłuszcz oraz resztki jedzenia. Idealnie się sprawdzi w przypadku czyszczenia rusztu. Wystarczy umieścić go w dużej misce i zalać octem. Jeśli jednak nie posiadacie dużej miski, można także nasączyć gazę w occie, a następnie owinąć nią ruszt. Pozostawić tak na kilka godzin, a po upływie czasu wyczyścić ruszt przy użyciu gąbki.

Proszek do zmywarki

Ruszt kuchenki gazowej możemy także wyczyścić proszkiem do zmywarek. Należy namoczyć ruszt w wodzie z dodatkiem takiego proszku. Następnie wyszorować gąbką.Dodaj komentarz

20 − dziewięć =