Jak wygląda nowoczesna koloryzacja włosów?
Koloryzacja włosów to zarówno sposób na krycie siwych włosów, jak i podbicie swojego naturalnego koloru. Całkowita zmiana wizerunku jest także możliwa przy opcji farbowania. Dużo zależy od typu urody i tego, dlaczego zmienia się kolor.

Jakie produkty wybrać do koloryzacji włosów? 

Od jakości farby do włosów, zależy naprawdę wiele. Przede wszystkim trwały efekt farbowania, czyli mocny kolor na dłużej, ale także kondycja włosów po farbowaniu. Koloryzacja na wcześniejszych założeniach, opierała się głównie na farbach na amoniaku, który jednak nie był bez wpływu na włosy. Obecnie, techniki koloryzacji poszły do przodu i opierają się na przykład na olejkach. Dzięki olejkom kwiatowym, efekt farbowania utrzymuje się na dłużej, a zapach farby jest bardzo przyjemny. Dodatkowo, włosy są jedwabiście miękkie i lśnią. Można zapomnieć o intensywnym zapachu amoniaku i ryzyku dla włosów. Od tej pory olejki kwiatowe zawarte w kremach koloryzacyjnych przynoszą upragnione efekty. Wysokiej jakości farby do włosów zaskakują swoimi właściwościami, a kolory utrzymują się na dłużej.

Jak krok po kroku wykonać koloryzację w domu?

Producenci farb do włosów dają szczegółowe instrukcje, jak należy zrobić koloryzację, aby efekt utrzymał się na dłużej, a kolor był taki, jak na opakowaniu. Kilka prostych kroków pozwoli cieszyć się pięknymi włosami. Na początek nakłada się farbę od nasady włosów, a włosy powinny być nieumyte i suche. Aby zrobić to precyzyjnie, trzeba rozdzielać pasemka. Gdy cała nasada włosów będzie pokryta farbą, kończymy nakładanie farby na ten rejon, u nasady w okolicach czoła. Następnie nakłada się pozostałą farbę na włosy, a całość trzymamy 30 minut. Przed spłukaniem włosów, konieczne jest rozdzielenie zlepionych farbą pasm, za pomocą masażu. Potem trzeba lekko namoczyć włosy i znowu wykonać masaż. Właściwe spłukanie włosów powinno być bardzo dokładne, a tuż po nim nakłada się odżywkę na 3 minuty i ją także trzeba spłukać.
Poznaj bogactwo odcieni farb do włosów

Palety barw farb do włosów są na ogół bardzo rozbudowane. Zasadnicza sprawa to kolor farby, który dominuje dostępne odcienie. W palecie barw Garniera są blondy, brązy i czarne odcienie. Miedź, mahoń i rudy to nieco inne grupy kolorów, ale także bardzo efektowne. Blondynka wiele twarzy ma, dlatego producent pomyślał o wielu odcieniach. Może to być jasny lub ciemny blond, a także popielaty. Brązy kuszą ciemną czekoladą lub opalizującym kasztanem. Masz ochotę na czarne włosy? Spróbuj czarnego szafiru, jagodowej czerni lub głębokiego odcienia. Miedziane farby to na przykład bursztyn, a mahoń występuje jako głęboki i jasny ametyst, a także ciemny rubin. Niezależnie od tego jaki odcień się wybierze, wybór powinien być zbliżony do naszego typu urody, a nie tylko podyktowany najnowszymi trendami fryzjerskimi. Na przykład modny platynowy blond uwydatnia niedoskonałości cery i przy ciemnej oprawie oczu, może wyglądać nienaturalnie. Jeśli trzymamy się swojego naturalnego odcienia, wybór nowej farby będzie oczywisty, a efekty w postaci pięknego koloru, zwrócą uwagę innych. Dodaj komentarz

3 × 5 =