Jaką zmywarkę kupić? Przegląd urządzeń marki Bosch

Zmywarka to niezastąpiona pomoc w utrzymaniu porządku w kuchni! Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, sprawdź, co oferuje marka Bosch. Sprzęty tej firmy zbierają pozytywne oceny użytkowników i są chwalone za żywotność, innowacyjne rozwiązania, a także technologie ułatwiające korzystanie dokładne zmywanie. Który model będzie strzałem w dziesiątkę? Pora bliżej im się przyjrzeć!
Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Pierwszym pytaniem, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, wybierając nową zmywarkę, jest określenie, czy szukasz sprzętu do zabudowy, czy wolnostojącego. Ten pierwszy będzie dobrą decyzją, gdy urządzasz kuchnię od początku lub prowadzisz właśnie generalny remont. Także jeśli do tej pory miałeś w kuchni zmywarkę do zabudowy, naturalny będzie wybór kolejnego sprzętu tego typu. Urządzenie wolnostojące za to daje wiele możliwości aranżacyjnych bez konieczności projektowania wnętrza od nowa. Oferta eleganckich sprzętów jest na tyle duża, że bez problemu znajdziesz propozycję pasującą wizualnie do innych urządzeń w kuchni.

Drugą decyzją, jaką powinieneś podjąć, jest wybór wielkości zmywarki. Możesz postawić na klasyczną, o szerokości 60 cm, jak również na mniejszą, 45-centymetrową. Która będzie lepsza? To zależy od tego, ile zmywasz i jak często gotujesz w domu. Jeśli wolisz jeść na mieście i nie masz dużo miejsca w kuchni – węższa zmywarka jest logicznym wyborem. Większe rodziny i miłośnicy gotowania w domu docenią jednak bardziej pojemny sprzęt.

Gdy zdecydujesz, czy szukasz zmywarki do zabudowy, czy wolnostojącej, o szerokości 60 czy 45 cm, możesz przeanalizować też inne parametry, które pomogą ci wybrać najlepszy dla ciebie sprzęt. Weź pod uwagę:

 • pojemność (liczba kompletów naczyń);
 • zużycie wody na cykl;
 • klasę energetyczną;
 • dostępne programy;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwe sterowanie zmywarką;
 • kosz lub szuflada na sztućce, regulacja koszy;
 • hałas generowany w trakcie pracy;
 • design urządzenia.

Pora przejść do konkretnych modeli, które warto, żebyś wziął pod uwagę! Marka Bosch oferuje innowacyjne zmywarki w zróżnicowanych przedziałach budżetowych. Zobacz najciekawsze z nich!
Polecane modele zmywarek Bosch

Z jakim wydatkiem musisz się liczyć, jeśli chcesz kupić zmywarkę Bosch? To zależy od wielkości urządzenia i twoich oczekiwań. Znajdziesz zarówno modele, które kosztują mniej niż 2000 zł, znajdziesz też takie dwa razy droższe. Oto sprawdzone sprzęty w różnych widełkach cenowych.

 • BOSCH SMS2ITI11E – zmywarka o szerokości 60 cm, w której zmieścisz 12 kompletów naczyń. Zbiera bardzo dobre oceny użytkowników, a przy tym – to sprzęt w rozsądnej cenie: poniżej 2000 zł. Klasa energetyczna urządzenia to E. Spodoba ci się z pewnością funkcja Favourite – łatwo uruchomisz ustawienia zmywania, z których korzystasz najczęściej. Sterowanie sprzętem jest proste dzięki aplikacji mobilnej na twój telefon! Zwróć też uwagę na „Silence on demand” – to rozwiązanie, które pozwoli ci wyciszyć zmywarkę na 30 minut – na przykład po to, by przeprowadzić ważną rozmowę telefoniczną bez hałasów w tle.
 • BOSCH SPS4EMI60E – sprzęt o szerokości 45 cm, w którym umyjesz jednocześnie 10 kompletów naczyń. Klasa energetyczna tego modelu to D. Tutaj również znajdziesz innowacyjne rozwiązania opisane przy poprzednim urządzeniu, jak Favourite czy „Silence on demand”. Przyjrzyj się uważnie także koszom Varioflex, które mają na górze i na dole ruchome elementy, ułatwiające maksymalne wykorzystanie miejsca w zmywarce. Łatwo możesz zmieniać ustawienia tego urządzenia dzięki aplikacji mobilnej.
 • BOSCH SMS6EDI06E – jeden z najbardziej innowacyjnych modeli, za który zapłacisz prawie 4000 zł. To zmywarka o szerokości 60 cm, w której zmieścisz 13 kompletów naczyń. Klasa energetyczna sprzętu to D. Z pewnością spodobają ci się kosze MaxFlex, w tym trzeci kosz ExtraSpace, który pozwoli dokładnie umyć niewielkie akcesoria kuchenne. Wśród technologii zwróć uwagę na Aqua Sensor, która pomaga oszczędzić wodę. Docenisz wygodę sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej.

Zmywarki Bosch w sklepie MediaMarkt są jednymi z najchętniej kupowanych – pozytywne oceny użytkowników to nie przypadek! Bez wątpienia jest to sprzęt, który posłuży ci przez długi czas po zakupie i niezastąpiona pomoc w utrzymaniu porządku w kuchni!Dodaj komentarz

dwa + dziewiętnaście =