Jesienne Kwiaty na Balkon i do Ogrodu

Końcem sezonu wiele roślin doniczkowych nie wygląda już tak ładnie, jak podczas lata. Warto wówczas uzupełnić swój ogród i balkon w jesienne kwiaty, które wprowadzą cudowny, jesienny klimat. Idealnym wyborem na jesień będą oczywiście kolorowe wrzosy, astry, chryzantemy, a także rozchodniki.

Koniec lata i początek jesieni oznacza dla wielu roślin koniec wegetacji. Nasze ogrody i balkony tonące w pięknych i kolorowych kwiatach tracą swój urok i piękny wygląd. Rośliny po prostu przekwitają. Wieloletnie kwiaty należy zabezpieczyć przed zimą a te jednoroczne po prostu wyrzucić.

Nie oznacza to jednak, że nasze ogrody i balkony muszą świecić pustkami i wyglądać ponuro.

Jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu – jakie wybrać?

Najbardziej popularnymi roślinami na jesień są oczywiście wrzosy. Jeszcze do niedawna spotykaliśmy malutkie krzewiki wrzosów w lasach, w obecnych czasach bardzo chętnie dekorujemy nimi swoje ogrody.Podczas jesieni można także udekorować swój ogród pięknymi chryzantemami czy astrami. Kolorowe rośliny sprawią, że nasze ogrody będą wyglądać naprawdę pięknie.

W dzisiejszym wpisie zebraliśmy dla Was ciekawe inspiracje na jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu. Z pewnością któraś z kompozycji wpadnie Wam w oko i zainspiruje do aranżacji swojego ogrodu na tegoroczną jesień.

źródło
źródłoźródło
źródło
źródło
źródło


Dodaj komentarz