Keratynowe Prostowanie Włosów w Domu Efekt Przed i Po

Keratynowe prostowanie włosów staje się coraz bardziej popularne wśród kobiet. Metodę tą zapoczątkowały blogerki, na wielu blogach możecie zobaczyć świetne rezultaty tego zabiegu oraz ciekawe metamorfozy. Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów możecie cieszyć się gładką i lśniącą fryzurą beż użycia prostownicy.

Kilka słów o samym zabiegu.

Jest to zabieg, który mocno odżywi i zregeneruje włosy dzięki keratynie, która za pomocą prostownicy wnika w strukturę włosów nadając im zdrowy wygląd. Efekt utrzymuje się od 2 do 6 miesięcy.
Ja również skusiłam się na wykonanie keratynowego prostowania włosów w domu. Długo zastanawiałam się jaką firmę wybrać, czytając opinie innych dziewczyn zdecydowałam się na ENCANTO.

Mam bardzo długie włosy, lecz nie należą one do najgęściejszych. Wybrałam pojemność po 100 ml każdego z preparatów. Zapłaciłam za nie niecałe 80 zł. Moje włosy nie były kręcone lecz puszące się. Zdecydowałam się na zabieg nie tylko ze względu na to aby uzyskać efekt idealnie prostych włosów, lecz chciałam je głownie w jakiś sposób zregenerować i odżywić. Keratynowe prostowanie wykonała mi  w domu moja mama 🙂 Za co jej bardzo dziękuję <3

Etapy zabiegu krok po kroku

Korzystałam z instrukcji podanej, przez firmę ENCANTO, którą znalazłam w internecie:
Poniżej zobaczycie moją metamorfozę:Jak widać na zdjęciu włosy są lśniące, proste i zdrowe.  Najlepiej po keratynowym prostowaniu podciąć końcówki, ponieważ  po tym zabiegu mamy idealnie proste włosy i widać, że wcześniej nie były one do końca równe 😛

Dodatkowo keratyna ściąga kolor, więc  mogę być one nieco jaśniejsze niż przed zabiegiem, u mnie była to minimalna różnica.  Gdybyście chciały pofarbować swoje włosy należy to zrobić dopiero 2 tygodnie po zabiegu.

Jeśli chodzi o moje odczucia po keratynowym prostowaniu, zauważyłam, ze włosy są zdrowsze, wyglądają na grubsze, nie puszą się i są bardzie lśniące a co najważniejsze proste. Codzienne męczenie włosów prostownicą nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki keratynowemu prostowaniu włosy odpoczną bez katowania ich wysoką temperaturą. Sam zabieg jest nieco czasochłonny, ale efekt zachwycający.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów po samym zabiegu. Nie możemy używać kosmetyków, które wypłukują keratynę. Chodzi tu głównie o takie które zawierają alkohol, sól i silikony.Najlepszym rozwiązaniem będzie szampon dla dzieci Babybream.  Innym szamponem w przystępnej cenie będzie Petal fresh z Rossmana.

Jeśli chodzi o maskę do włosów to śmiało możecie używać maski mlecznej Kallos, ale uwaga, niektóre z nich zawierają alkohol. Znalazłam jeszcze inną opcję, maska kozie mleko z ziaja, lub jajeczna maska Babci Agafii. Oczywiście możecie kupić specjalne kosmetyki do włosów po keratynowym prostowaniu. Ja podałam Wam nieco tańsze odpowiedniki.Dodaj komentarz