3 sposoby na to, aby klasyczny lakier wyglądał i trzymał się na paznokciach jak hybryda
Czy klasyczny lakier może mieć trwałość hybrydy? Jak najbardziej, jeśli tylko dodatkowo zastosujesz utrwalające preparaty. Możesz skusić się na tak zwaną półhybrydę, znacznie zmniejszając czas naświetlania płytki pod lampami UV. Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z konieczności wzmacniania lakieru promieniowaniem, wystarczy sięgnąć po odpowiedni top coat.Czy klasyczny lakier może mieć trwałość hybrydy? Jak najbardziej, jeśli tylko dodatkowo zastosujesz utrwalające preparaty. Możesz skusić się na tak zwaną półhybrydę, znacznie zmniejszając czas naświetlania płytki pod lampami UV. Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z konieczności wzmacniania lakieru promieniowaniem, wystarczy sięgnąć po odpowiedni top coat.

Lakier klasyczny i top coat

Najprostszym rozwiązaniem na utrwalenie klasycznego lakieru do paznokci jest skorzystanie ze specjalnych utrwalaczy. W tym zadaniu świetnie sprawdzą się preparaty typu top coat. Oczywiście ważne jest, aby oba produkty były odpowiednio wysokiej jakości. Warto zdecydować się na zakupy przez Internet – sklep online z lakierami do paznokci to miejsce, w którym z łatwością zamówisz pełnowartościowe kosmetyki. Markowe preparaty pomogą zadbać o trwały manicure bez konieczności stosowania hybrydy. W praktyce, wystarczy przygotować płytkę (można zastosować odżywkę do paznokci), a następnie pokryć ją klasycznym lakierem do paznokci. Należy czekać, aż produkt w stu procentach wyschnie i dopiero wtedy można zastosować utrwalacz. Polecamy specjalny top coat, który dodatkowo nada paznokciom atrakcyjny połysk. W efekcie płytka będzie wyglądać niczym tradycyjna hybryda.
Półhybryda – jak ją wykonać?

Nieco trudniejszą, ale wciąż stosunkowo mało czasochłonną metodą, jest wykonanie półhybrydy. W tym wariancie manicure jest wiele punktów wspólnych z klasyczną hybrydą. Nie trzeba jednak wcześniej przygotowywać płytki, poprzez jej odpowiednie matowanie i piłowaniem. Pierwszym krokiem jest pokrycie paznokci odżywką lub bazą do hybryd. Następnie należy pomalować je klasycznym lakierem do paznokci. Ważne jest, aby cierpliwie poczekać aż kosmetyk wyschnie na płytce. Dopiero teraz można pokryć paznokcie top coatem, a następnie utwardzić je pod lampą. W ten sposób otrzymujemy bardzo trwały manicure z jednym naświetlaniem i bez konieczności stosowania lakierów hybrydowych.

Podwójna warstwa lakieru

Jeśli chcesz przedłużyć trwałość klasycznego lakieru, maluj paznokcie co najmniej dwiema warstwami. Oczywiście ważne jest, aby zachować przerwę przed kolejną aplikacją. Zarówno zbyt gruba warstwa koloru, jak i zbyt cienka, nie są dobrym pomysłem. Wysokojakościowy lakier już po pierwszym nałożeniu powinien zapewnić zadowalające krycie. Ważne jest, aby na płytce nie było widocznych śladów po pędzelku. Najlepiej po pierwszej aplikacji odczekać około 20 minut. Jeżeli przez ten czas lakier wciąż nie będzie suchy, nałożona warstwa jest zbyt gruba. Dopiero po dokładnym zastygnięciu możesz pomalować paznokcie po raz drugi. Następnego dnia rano warto dodatkowo wzmocnić swój manicure za pomocą przezroczystego lakieru.

Zapomnij o czasochłonnych hybrydach i postaw na manicure w najprostszej odsłonie. Stwórz swój własny zestaw lakierów do paznokci, wybierając ulubione kolory. Zastosuj odpowiednią metodę utrwalenia, aby dłużej cieszyć się atrakcyjnym wyglądem dłoni.Dodaj komentarz

pięć × 2 =