Naturalne sposoby na przebarwienia skóry twarzy

Pielęgnacja z zastosowaniem odpowiednich produktów to jeden z najważniejszych sposobów pozwalających zmniejszyć widoczność plam, rumieni czy innych zmian barwnikowych. Dermokosmetyczne kremy na przebarwienia działają złuszczająco, a także wpływają na aktywność komórek pigmentacyjnych skóry.
Codziennie oczyszczaj i tonizuj skórę

W zmniejszeniu widoczności przebarwień bezcenne są regularne zabiegi oczyszczania i tonizowania skóry. Pozwalają one usunąć zalegające na jej powierzchni zabrudzenia, a wolne od kurzu i innych osadów pory oraz naskórek są mniej podatne na tworzenie się zaskórników czy zaburzenia funkcjonowania skóry na poziomie komórkowym, czyli tam, gdzie znajduje się źródło problemu przebarwień.

Dermokosmetyczny krem na przebarwienia

Widoczność przebarwień pomagają także zmniejszyć specjalne dermokosmetyczne kremy, takie jak te dostępne na stronie https://www.cetaphil.pl/nawilzanie. Zawarty w nich nikotynamid, oktokrylen czy sole mineralne i witaminy sprzyjają przywróceniu naturalnego kolorytu skóry. Należy je stosować zawsze na wcześniej oczyszczoną i poddaną tonizacji skórę!

Dermokosmetyczne produkty na przebarwienia przyczyniają się do regulacji aktywności komórek, zwłaszcza tych odpowiedzialnych za produkcję melaniny. Spowalniają bowiem ich wzrost, stwarzając skórze warunki do odzyskania równowagi. Dzięki temu krem na przebarwienia zmniejsza widoczność plam, rumieni i innych zmian barwnikowych. Widoczne niedoskonałości bledną stopniowo, ich granice zacierają się, a istniejące nierówności ulegają spłyceniu.

Co więcej, dermokosmetyk dobroczynnie wpływa też na pracę gruczołów łojowych, bo nie zatyka ich ujść, pozwalając swobodnie pracować, czyli uwalniając sebum na zewnątrz. Przez to dermokosmetyczny krem na przebarwienia ogranicza ryzyko rozwoju ognisk zapalnych i efektu zaczerwienienia skóry.

Dermokosmetyczny krem na przebarwienia ma również właściwości matujące i nie zostawia tłustego, lepkiego filmu. Dzięki temu skóra nie tylko lepiej się czuje, ale także nałożony na nią makijaż korzystniej się prezentuje i utrzymuje dłużej.
Co jeszcze na przebarwienia skóry twarzy?

Oprócz regularnego przeprowadzania zabiegów oczyszczania, tonizacji i nawilżania z zastosowaniem kremu na przebarwienia ważna jest także ochrona przeciwsłoneczna. Wpływ promieniowania słonecznego sprzyja bowiem nasileniu widoczności plam i rumieni różnego rodzaju, dlatego przed wyjściem z domu, bez względu na porę roku, warto stosować krem nawilżający z filtrem SPF. Jego działanie polega na ograniczeniu bezpośredniej ekspozycji skóry na promienie UV i zabezpieczenie naskórka przed wpływem także innych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy temperatura.

Dermokosmetyczne kremy nawilżające z filtrem mogą stanowić uzupełnienie codziennego rytuału nawilżania skóry. Warto tylko zwrócić uwagę na siłę faktora SPF. Mocniejsze, np. SPF 40–50, dobrze jest wybierać latem, a te o wartościach 10–30 sprawdzą się zimą.Dodaj komentarz

18 + sześć =