Najczęściej Popełniane Błędy Podczas Pielęgnacji Kwiatów – Sprawdź Jak Ich Uniknąć


Uprawa i pielęgnacja kwiatów, wbrew pozorom jest bardzo trudna. Każda z roślin, które posiadamy, jest inna, potrzebuje indywidualnego podejścia i innej pielęgnacji. Bardzo istotne jest zagłębienie się w tajniki pielęgnacji swoich kwiatów. Ważny jest odpowiedni dobór ziemi, właściwe miejsce w mieszkaniu, oraz częstotliwość podlewania.

Dobór ziemi

Nieodpowiedni dobór ziemi to najczęściej popełniany błąd przez osoby uprawiającej kwiaty. Przed zakupem danej rośliny warto zapytać w sklepie, jaka ziemia będzie dla niej odpowiednia. Właściwy dobór ziemi to podstawa dobrej pielęgnacji.

videohive.netPodlewanie

Wiele osób zbyt często podlewa rośliny. Nie możemy zapominać, że niektóre z kwiatów nie potrzebują aż tak dużej ilości wody i należy nieco ograniczyć jego  podlewanie. Poczytajmy jak często należy podlewać danego kwiatka. Pamiętajcie lepiej przesuszyć roślinę, niż ją przelać.

clubfactory.com

Promienie słoneczne

Jedne rośliny uwielbiają nasłonecznione miejsca, inne zaś nie potrzebują tak dużej ilości promieni słonecznych. Wszystko zależy od rodzaju roślin, które posiadamy. Jeśli nie jesteśmy pewni, warto zaczerpnąć porady w sklepie, w jakim miejscu powinna stać dana roślina.

istockphoto.com


Dodaj komentarz

cztery × pięć =