Rasowe psy na sprzedaż – na jakie ogłoszenia zwrócić uwagę?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – pogląd ten podziela wielu właścicieli czworonogów oraz tych, którzy dopiero marzą o posiadaniu własnego futrzaka. W schroniskach znaleźć można ogrom kochanych kundelków do adopcji. Jeśli jednak Twoim marzeniem jest psiak konkretnej rasy, zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, na jakie ogłoszenia warto zwrócić uwagę!
Owczarek niemiecki, labrador, golden retriever czy shih tzu to zaledwie kilka z popularnych ras psów, jakie można kupić w polskich hodowlach. Gdzie szukać ogłoszeń legalnie zarejestrowanych hodowli? Jak czytać ogłoszenia, aby sprawdzić, czy rasowy zwierzak pochodzi z legalnego źródła? Dowiesz się tego z poniższego wpisu!

Darmowe ogłoszenia – czy warto je sprawdzać?

Najlepszym sposobem na dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów są dla hodowli ogłoszenia w sieci. To szybka i prosta droga do zareklamowania swoich szczeniaków. Jednak wiele portali ogłoszeniowych pobiera za takie usługi niemałe opłaty. Czy warto więc zwrócić uwagę na portale oferujące darmowe ogłoszenia w sieci?

Jak najbardziej! Ogłoszenia darmowe bez rejestracji dostępne na portalu bazos.pl pozwalają wystawić ogłoszenie bez żadnych opłat, a nawet bez konieczności zakładania konta w serwisie czy podawania swojego adresu e-mail. Darmowe ogłoszenia przyciągają zarówno sprzedających, jak i kupujących, dzięki czemu właśnie na takich portalach znaleźć można największy wybór ogłoszeń dotyczących psów i innych zwierzaków rasowych.
Rasowe psy na sprzedaż – na to koniecznie zwróć uwagę

Szukając dla siebie idealnego szczeniaka w sieci, należy pamiętać, że nie wszystkie ogłoszenia oferujące psy na sprzedaż pochodzą od legalnie zarejestrowanych hodowli. Jeśli podana w ogłoszeniu cena jest podejrzanie niska lub w treści ogłoszenia nie podano nazwy hodowli, prawdopodobnie masz do czynienia z tak zwaną pseudohodowlą. Zwierzęta z takich ogłoszeń mogą nie być w 100% czystej rasy, a wątpliwości może budzić nawet stan ich zdrowia.

Aby upewnić się, że psy na sprzedaż pochodzą z legalnego źródła, koniecznie sprawdź, czy ogłoszenie zawiera poniższe informacje:

  • nazwa hodowli;
  • oddział Związku Kynologicznego w Polsce, w którym została ona zarejestrowana;
  • rasa i pochodzenie rodziców szczeniąt;
  • data urodzenia szczeniąt;
  • szczepienia i dokumentacja weterynaryjna;
  • metryczka ZKwP;
  • umowa kupna-sprzedaży.

Powyżej wymienione elementy będą stanowić nie tylko gwarancję zakupu w pełni rasowego psiaka po starannie wyselekcjonowanych rodzicach o silnych cechach rasy. Będzie to także ochrona w przypadku jakichkolwiek problemów z psem już po zakupie. Tylko na podstawie legalnie zawartej umowy kupna-sprzedaży można będzie bowiem interweniować, gdyby okazało się, że piesek ma poważne problemy zdrowotne lub inne wady.

Choć ogłoszenia rasowych psów niepochodzących z legalnych hodowli mogą kusić niższą ceną, warto pamiętać, że takie psy rodzą się w niekontrolowanych warunkach – a żaden miłośnik czworonogów nie chce wspierać cierpienia zwierząt dla pieniędzy!

Artykuł sponsorowanyDodaj komentarz

osiemnaście + 8 =