Tych rzeczy nie wrzucaj do toalety
Toaleta to miejsce, które każdy z nas odwiedza codziennie. Chociaż oczywiste jest to, do czego służy muszla klozetowa, bardzo często wiele osób traktuje ją jak kosz na śmieci, wyrzucając do niej różnego rodzaju nieczystości.

Bardzo wiele osób nie ma świadomości, że wyrzucanie do toalety niektórych rzeczy, że może nie tylko ją zatkać, ale także spowodować awarię całej kanalizacji.

W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jakich rzeczy nie można wyrzucać do toalety.

Ręczniki papierowe

Tradycyjne ręczniki papierowe, których w łazience używamy do wycierania twarzy czy sprzątania w żadnym wypadku nie powinny wylądować w toalecie. Są one o wiele grubsze i mocniejsze od papieru toaletowego, dlatego też nie rozpuszczają się tak szybko, jak papier. Nadmierne wrzucanie ręczników papierowych do muszli klozetowej może spowodować zatkanie rur.

Włosy

Wrzucanie włosów do toalety to duży błąd. Niestety włosy nie rozpuszczają się w wodzie. Mogą się zaplątać w różnych zakamarkach, zbierając się tam latami, aż w pewnym momencie zatkają rurę.

Nici dentystyczne

Te cieniutkie nitki wbrew pozorom to nic groźnego. Trafiające go muszli klozetowej nici dentystyczne mogą zebrać się w duży kłębek, tworząc zator w rurze, co uniemożliwi swobodny przepływ ścieków.
Chusteczki nawilżane

Chusteczki dla dzieci, nie tylko służą dla dzieci, tak jak sama nazwa mówi. Możemy się dzięki nim w łatwy sposób odświeżyć. Niestety są wykonanie z materiału, który nie jest rozpuszczany w wodzie, dlatego też w żadnym wypadku nie powinny one lądować w muszli klozetowej.

Tampony i podpaski

Wyrzucanie do toalety tamponów czy podpasek to duży błąd. W znaczy stopniu wchłaniają one wilgoć i już nawet jeden tampon czy podpaska może przyczynić się do zatkania rury. Dlatego też nibys nie spłukujemy tamponów czy podpasek w toalecie.

Igły i strzykawki

Te niebezpieczne rzeczy stanowią ogromne zagrożenie dla pracowników zakładów kanalizacyjnych. Mogą one spowodować wiele skaleczeń i ukłuć, przenosząc bardzo groźne choroby.Dodaj komentarz

cztery × 2 =