Worki pod oczami – jak się ich pozbyć?

Worki pod oczami po męczącym dniu lub nieprzespanej nocy, są normalne u młodszych osób. Jednakże u starszych, mogą być związane ze starzeniem się skóry.  Niemniej w każdym wypadku są mało estetycznie. W związku z tym warto wiedzieć, jak się ich pozbyć.
Przyczyny powstawania worków pod oczami

Obrzęk pod oczami ma kilka przyczyn, lecz najczęstsze z nich to zmęczenie oraz problemy ze snem. Dlaczego skóra pod oczami tak łatwo ulega obrzękom? Przede wszystkim dlatego, że jest ona bardzo cienka i nie ma na niej praktycznie żadnych gruczołów łojowych. W związku z tym szybko ulega przesuszeniu czy podrażnieniom. Dodatkowo ten fragment skóry jest nieustannie w ruchu, prze co osoby o żywej mimice są bardziej narażone na worki pod oczami. 

Co jeszcze może przyczyniać się do powstawania worków pod oczami? Między innymi dieta nastawiona na produkty zawierające dużo soli i cukru czy produktów przetworzonych. Spożywanie takich posiłków powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, a co za tym idzie obrzęki. Inne powody to palenie papierosów i spożywanie dużych ilości alkoholu. Wszystko to postarza skórę. Kolejnym bardzo częstym powodem powstawania obrzęku na dolnych powiekach jest stres. Jeśli jest długotrwały, powoduje problem z zatrzymaniem wody w organizmie. Odwodniony organizm równa się przesuszonej skórze i jej obrzękom.
Jak pozbyć się worków pod oczami?

Aby powstrzymać powstawanie obrzęków dolnej powieki, należy zadbać o właściwą higienę – życia i zdrowia. Najważniejsze jest to, by starać się lepiej wysypiać. Oczywiście, osoby żyjące w stresie i cierpiące na problemy ze snem, mogą mieć z tym punktem kłopot. Zatem powinny poprawiać swój komfort snu. Sypialnia powinna być zawsze wietrzona, a temperatura w tym pomieszczeniu nie może przekraczać 17 stopni Celsjusza. Dodatkowo wieczorem, po kolacji, warto udać się na półgodzinny spacer w szybszym tempie, by uspokoić nerwy i oczyścić umysł. Dzięki temu z pewnością będzie nam się łatwiej zasypiać. Jeżeli chcemy uniknąć worków pod oczami, powinniśmy także zmienić dietę. Warto zrezygnować z niezdrowych i ciężkich posiłków na rzecz zdrowszych, składających się przede wszystkim z warzyw i owoców. Pamiętajmy też, aby nawadniać organizm. Nie możemy też zapomnieć, żeby zawsze dokładnie zmyć makijaż i wykonać porządny demakijaż twarzy oraz oczu. Pozostawione resztki kosmetyków wpływają na estetykę skóry twarzy. Podczas zmywania makijażu, nie trzyjmy mocno powiek, ponieważ możemy je podrażnić. 

Kosmetyki na worki pod oczami

Poznaliśmy już kilka wskazówek, które pomogą nam unikać obrzęku pod oczami. Jednakże niekiedy nie wystarczą. Dlatego warto dodatkowo wybrać bogaty w cenne składniki krem pod oczy. Pomogą one skutecznie zapobiec workom pod oczami. Wiele wartych polecenia kremów pod oczy znaleźć można na stronie https://puderikrem.pl/k/kosmetyki-pod-oczy. Na ogół dbamy przede wszystkim o jakość skóry na kościach policzkowych czy czole. Wbrew pozorom niepozorny fragment skóry pod oczami – dolna powieka, to miejsce, które trzeba szczególnie pielęgnować, by cieszyć się zdrową i piękną skórą. Najlepsze efekty da stosowanie kremu nawilżającego do twarzy i specjalnego kremu pod oczy. Znajdziemy również specyfiki przeciwzmarszczkowe na dolną powiekę. Co ma w składzie dobry krem pod oczy? Przede wszystkim składniki nawilżająco – regenerujące, takie jak śluz ślimaka, aloes czy kwas hialuronowy. 

Dbanie o urodę to ważny aspekt codzienności. Dlatego też ciągle pojawiające się worki pod oczami, z pewnością irytują. W związku z tym należy zmienić swą higienę życia, zacząć zdrowiej się odżywiać oraz stosować specjalne kremy. Z pewnością prędko zauważymy zmianę kondycji skóry i całego organizmu na lepsze.Dodaj komentarz

dziewięć + 10 =