5 Sposobów na Wykorzystanie Fusów z Kawy w Ogrodzie

Następnym razem, kiedy skończysz poranną kawę, zastanów się dwa razy, zanim wyrzucisz zużyte fusy z kawy do kosza. Fusy z kawy mają wiele zastosowań w ogrodzie. Wzbogacają glebę w azot, potas i inne minerały, poprawiają jakość gleby i wzrost roślin.

Fusy z kawy świetnie działają na nasze rośliny niczym nawozy o wydłużonym działaniu. Zawarte w nich substancje bardzo wolno się uwalniają. Dodatkowo fusy z kawy spulchniają ziemię, sprawiając, że wolniej wysycha. Z fusów można także zrobić świetną odżywkę do podlewania rośli lub po prostu wymieszać je z ziemią.

1. Kompost

Wystarczy wyrzucać fusy z kawy na stertę kompostu. Przyczynią się one do poprawienia jakości nawozu, a to zaś pozytywnie wpłynie na nawożoną glebę.2. Zwalczanie szkodników

Rozsypane fusy wokół roślin odstraszą ślimaki.

3. Fusy jako nawóz

Dodaj fusy z kawy do wody, którą podlewasz kwiaty. Mieszanka tych dwóch składników to świetny nawóz do roślin, który wykonasz tanim kosztem.

4. Fusy z kawy do ściółkowania

Fusy rozsyp wokół roślin i przykryj korą sosnową. Najlepiej zrobić to przed deszczem lub przed podlewaniem, dzięki czemu wsiąkną razem z wodą w glebę. Z czasem, podczas rozkładania będą stopniowo zasilać ziemię w cenny azot.

5. Zwiększenie zbiorów

Wymieszaj nasiona marchwi i rzodkiewki z kawą, dzięki temu zbiory będą bardziej obfite.


Dodaj komentarz

4 × 1 =