7 Sposobów na Wykorzystanie Papieru do Pieczenia


Chyba każdy z nas posiada w swojej kuchni papier do pieczenia. Jak sama nazwa mówi,  zazwyczaj wykorzystuje się go do różnego rodzaju wypieków i potraw przygotowywanych w piekarniku. Papier do pieczenia oferuje nam o wiele więcej, niż myśleliśmy.

Możemy go wykorzystać na wiele innych sposobów, o których zapewne nie mieliście pojęcia. Poniżej przedstawimy Wam 7 sposobów na wykorzystanie papieru do pieczenia, które ułatwią Wam życie.

1. Usuwanie brudu z podłogi

Papier do pieczenia można wykorzystać do usuwania brudu z podłogi. Wystarczy owinąć mopa kawałkiem papieru do pieczenia i przetrzeć nim zakurzoną powierzchnię.

2. Przechowywanie sera

Ser żółty powinien być w odpowiedni sposób przechowywany, tak aby nie wysechł. Papier woskowany będzie idealnym wyborem. Dzięki niemu ser nie zepsuje się tak szybko, a jednocześnie pozwoli mu oddychać i nie obsychać.

3. Zabezpieczenie przed rdzą

Użycie papieru do pieczenia to idealny sposób na zabezpieczenie narzędzi ogrodniczych przed rdzą. Wystarczy natrzeć jej papierem do pieczenia.4. Przywraca blask

Jeśli zależy Wam na tym, aby armatura łazienkowa była błyszcząca, wystarczy natrzeć ją papierem do pieczenia. Dzięki temu będzie ona pięknie błyszczeć, a warstwa wosku sprawi, że krople wody nie będą się na niej gromadzić.

5. Chroni drewno

Papier do pieczenia to idealna ochrona dla drewna. Kiedy przystępujemy do krojenia surowego mięsa lub aromatycznych warzyw, wystarczy położyć na desce papier do pieczenia. Dzięki temu deska nie wchłonie soków i łatwiej zachowamy jej czystość.

6. Ułatwia prasowanie

Przetarcie po stopie żelazka papierem do pieczenia ułatwi nam prasowanie. Dzięki temu żelazko z łatwością będzie sunęło po materiałach.

7. Zamiennik mąki

Kiedy chcemy rozwałkować ciasto, zazwyczaj potrzebujemy mąki, by nie przylegało ono do stolnicy. Możemy to zrobić na papierze do pieczenia, do którego ciasto nie będzie przywierało.


Dodaj komentarz

dwadzieścia − 16 =