6 Sposobów na Wykorzystanie Skórki z Banana w Ogrodzie

Następnym razem, gdy będziecie chcieli wyrzucić skórkę z banana do kosza, wstrzymajcie się. Skórka z banana zawiera mnóstwo składników odżywczych, takich jak: potas, wapń, magnez i siarka, które pozytywnie wpływają na rośliny w ogrodzie. Może również poprawić jakość gleby. Oto 6 skutecznych sposobów na wykorzystanie skórki z banana w ogrodzie.

Kompost

Najpopularniejszym zastosowaniem skórki z banana jest mieszanie jej z kompostem. Skórki dodają potasu i fosforu do kompostu, który dobrze wpływa na rozwój korzeni i ogólny stan zdrowia roślin.Herbata ze skórki bananowej

Robienie herbaty bananowej jest doskonałym naturalnym nawozem dla każdej rośliny. Należy umieścić skórki z banana w słoiku z wodą i odstawić na około 48 godzin. Następnie polać mieszanką rośliny i patrz, jak kwitną!

Kontrola mszyc

Mszyce nie lubią skórki bananowej. Jeśli zakopiesz trochę wokół swoich róż lub innych roślin, które uwielbiają mszyce (np. Kalafior), odstraszysz je.

Pułapka na owady

Chcesz uniknąć nieprzyjemnych robali w swoim ogrodzie? Namocz skórki z banana w occie jabłkowym i umieść je w plastikowym pojemniku z otworem na górze tak dużymi, aby wpuścić do środka owady. Zapach ich przyciągnie i złapie.

Nawóz do pomidorów

Gdy sadzisz je po raz pierwszy, zawiń skórkę banana wokół sadzonek pomidorów. Gdy roślina pomidora rośnie, będzie wchłaniać składniki odżywcze ze skórki przez cały sezon.

Przyciągnij motyle i ptaki

Jeśli chcesz przywitać zwierzęta w ogrodzie, rozważ umieszczenie dojrzałych skórek z bananów na podwyższonej platformie. Ptaki i motyle będą przyciągane słodyczą skórki i będziesz je częściej widywać.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi na Facebooku!


Dodaj komentarz

dwanaście + dziesięć =