Żel do paznokci – niezbędnik stylistki
Tego, jak często w gabinetach stosowany jest żel do paznokci, nie da się zliczyć. Można go wykorzystywać na wiele sposobów. Jest to metoda przedłużania i zdobienia paznokci, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Żelem można perfekcyjnie zbudować paznokieć. Są to preparaty istotnie w formie żelu, zamknięte w niewielkich słoiczkach. Ich nałożenie odbywa się z zastosowaniem specjalnego pędzelka, a następnie utwardzane są pod lampą UV/LED.

Jaki rodzaj żelu wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żelu. Jaki więc wybrać, żeby był idealny? Wszystko zależy od tego co z nim chcemy zrobić.

Klasyczny żel budujący StarNail Starlite dostępny jest na rynku już od ponad dwudziestu lat. Na czym polega jego fenomen? Jest idealny do tworzenia szkieletu oraz do budowania całego paznokcia. Perfekcyjnie kryje wszystkie niedoskonałości naturalnej płytki. Można nim przedłużyć paznokcie zarówno formie jak i tipsie. Jest to żel samopoziomujący, jednofazowy, kwasowy, pracuje się na nim przyjemnie, z płynnością pozwala wymodelować krzywą C.

Najbardziej popularne są więc żele samopoziomujące, ponieważ praca na nich jest stosunkowo prosta. Ich główną zaletą jest szybkość aplikacji, pięknie poziomują się na paznokciu. Czas utwardzania żelu T3 Led Self Leveling zależy oczywiście od mocy posiadanej lampy LED, ale jest nie dłuższy niż minuta. Są jednak stylistki które wolą pracować żelem bardzo gęstym, nad którym mają pełną kontrolę. I tutaj idealnym rozwiązaniem jest żel Cuccio T3 Led Galaretta. Podczas nakładania Galaretty można w pełni kontrolować żel, co pozwala na prawidłowe budowanie krzywej C. Daje również możliwość aplikacji na wszystkie paznokcie przed utwardzaniem, w przeciwieństwie do innych twardych żeli, które spływają albo deformują się.

Dzięki technologii Cool Cure zarówno Samopoziomujące żele T3 Led oraz Galaretty nie powodują pieczenia w lampie. W przypadku niektórych żeli jest to niestety dość uciążliwe, a klientki przez piekący ból mają problem z utrzymaniem dłoni w lampie.  

            Żel jest doskonałą bazą pod stylizację wykonaną lakierami żelowymi. Cuccio oferuje lakiery żelowe Veneer już w ponad 250 modnych kolorach.
Acrygel – połączenie siły żelu i akrylu

Acrygel jest nazywany pierwszą hybrydą na świecie, ponieważ jest połączeniem dwóch bardzo popularnych metod stylizacji paznokci: akrylowej i żelowej. Właściwie wszystkie zalety podkreśla krótkie hasło reklamowe – „Siła akrylu, elastyczność żelu”. Każda z tych dwóch metod ma oczywiście swoje plusy i minusy, Akryl jest niezwykle trwały, gdyż bardzo mocno przylega do płytki paznokcia, dodatkowo świetnie maskuje wszystkie niedoskonałości. Jednak stylistki narzekają na brzydki zapach liquidu, który przy długiej pracy potrafi być uciążliwy. Z kolei żel charakteryzuje się zdecydowanie większą elastycznością, jest jednak bardziej podatny na uszkodzenia. Dlatego połączenie tych metod często jest określane jako idealne.

Co wybrać?

Przy wyborze produktów do paznokci bardzo ważny jest rodzaj płytki do jakiej chcemy je zastosować. Istotny jest również komfort pracy stylistki bo im większy tym bardziej perfekcyjna stylizacja. Dłonie są nazywane wizytówką każdej kobiety. Wszystkie powyższe metody są idealne dla Pań które mają krótkie i słabe paznokcie. Dodatkowo w dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu, a zarówno żel jak i acrygel pozwalają się cieszyć pięknym manicure przez kilka tygodni.Dodaj komentarz