Aranżacje łazienek w stylu nowoczesnym: Kluczowe elementy i porady

Stylowo urządzona łazienka będzie zachwycać, ale i przyciągać uwagę. Niewątpliwie nawet codzienne zbieranie się do pracy stanie się przyjemniejsze. Dziś podpowiemy Wam jak zaaranżować łazienkę w stylu nowoczesnym. Gwarantujemy, że będzie zachwycać i przyciągać uwagę.
Aranżacje łazienek w stylu nowoczesnym – to trzeba wiedzieć!

Zacznijmy od tego, że nawet łazienkę o małej kubaturze można urządzić w stylu nowoczesnym. Rzeczywiście będzie wtedy jeszcze bardziej stylowa. Na pewno istotne znaczenie ma wybór właściwych płytek. Polecamy Wam płytki heksagonalne, a więc sześciokątne, które sprawią, że zyskacie wręcz trójwymiarową przestrzeń. Najlepiej prezentują się na ścianie w strefie kąpielowej. Natomiast na podłodze warto umieścić płytki, które swoją strukturą przypominają surowy beton. Takie połączenie jest wręcz fenomenalne. Kolejnym istotnym elementem jest ceramika łazienkowa. Zamiast tej w kolorze białym czy szarym polecamy Wam tę w kolorze złotym. Złota wanna to wręcz strzał w dziesiątkę. Jeżeli chodzi o umywalki, to lepiej wybrać takie w kolorze beżowym i dobrać do nich złote krany i kurki. Oczywiście istotne znaczenie odgrywają też meble łazienkowe. Aranżacje łazienek w stylu nowoczesnym to świetny wybór dla tych, którzy cenią funkcjonalność i styl, a przy tym zwracają dużą uwagę na estetykę. Jeżeli chodzi o meble, to najlepiej wybierać takie, które są albo bardzo masywne, albo bardzo lekkie. Gdy preferujecie pierwsze rozwiązanie, to wybierzcie meble z drewna egzotycznego, które jest zaimpregnowane, a kiedy wolicie subtelność i delikatność, to polecamy Wam szklane półki, na których położycie kosmetyki czy inne niezbędne akcesoria.
Aranżacje łazienek – wybierzcie szklane płytki 

A co powiecie na łazienkę urządzoną w szkle? Oznacza to, że na jedne ze ścian, koniecznie największej, należy umieścić płytki w formie szklanej mozaiki, najlepiej w kolorze czarnym bądź niebieskim. Na pozostałych ścianach sprawdzą się klasyczne płytki z gresu szkliwionego w kolorze białym, natomiast na podłodze warto stworzyć mozaikę, łącząc płytki wielkoformatowe białe oraz czarne. Jeżeli chodzi o armaturę, to wybierzcie klasyczną, a więc w kolorze białym bądź srebrnym. Aranżacje łazienek wymagają też dobrania właściwych dodatków i dekoracji, które tworzą klimat. W tym przypadku wystarczy tylko duży, szklany wazon oraz lustro w dekoracyjnej szklanej ramie.        Dodaj komentarz

3 × 3 =