Domowe Sposoby na Mrówki – Sprawdź jak się ich pozbyć raz na zawsze!


Mrówki to nieproszone goście domowe, które pchają się do wszystkiego i nie spieszą się z opuszczeniem naszego domu. Zazwyczaj pojawiają się w cieplejszych miesiącach, w celu poszukiwania pożywienia.

foto: freepik

Jak pozbyć się mrówek?

Podobnie jak inne szkodniki, mrówki gromadzą się w naszych domach, szukając lepszych warunków, niż na zewnątrz. Informacja o idealnym lokum szybko się rozchodzi, po czym pojawia się ich coraz więcej i więcej, a w pewnym momencie mamy ich w swoich domach całe stada.

Należy w odpowiednim czasie podjąć kroki i działania, zapobiegając inwazji, oraz w szybki sposób przejąć kontrolę nad pojawiającym się problemem. Poniżej przedstawimy Wam domowe sposoby na mrówki, które wypędzą je z Waszych domów.

Naturalne sposoby na pozbycie się mrówek:

1. Mięta pieprzowa.

Jeśli w waszych kuchniach czy łazienkach pojawiły się mrówki, możemy je odstraszyć za pomocą olejku o zapachu mięty pieprzowej. Wystarczy nasączyć płatki kosmetyczne w olejku eterycznym i porozkładać je w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się mrówki. Można także rozcieńczyć olejek z wodą i takim preparatem spryskać miejsca, w których mrówki pojawiają się najczęściej.

2. Owoce cytrusowe

Mrówki nie znoszą zapachu cytrusów. Możemy wykorzystać ten fakt i porozkładać w naszym domu suszone skórki z pomarańczy, cytryny czy grapefruita, aby odstraszyć mrówki. Najlepiej rozłożyć je w okolicach drzwi, okien, a także roślin. Dobrym pomysłem będzie także spryskiwanie blatów kuchennych sokiem z cytryny, a także zapachem cytrynowym.

3. Ogórek

Podobnie jak zapachu cytrusów, mrówki także nie przepadają za ogórkami. Należy porozkładać plastry ogórka w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się mrówki. Szczególnie w okolicach jedzenia i napojów.
4. Cynamon

Cynamon także sprawdzi się w celu zwalczania mrówek. Nada się do tego zmielony cynamon, olejek cynamonowy, a także laski cynamonu. Wystarczy po prostu rozsypać zwykły sproszkowany cynamon przy drzwiach wejściowych i oknach, aby przeciąć mrówkom ścieżkę prowadzącą do naszego domu. Warto także rozcieńczyć olejek cynamonowy z wodą i takim preparatem spryskać okna i drzwi oraz pęknięcia w ścianach. Można także rozrzucić laski cynamonu w miejscach, w których pojawiają się mrówki.

5. Proszek do pieczenia

To powszechnie nam znany sposób na walkę z mrówkami. Pełni on funkcję odstraszacza mrówek, jednych trzeba go używać w dużych ilościach. Należy rozsypać proszek do pieczenia w miejscach, gdzie mrówki pojawiają się najczęściej.

6. Soda oczyszczona i cukier puder

Mrówki wręcz uwielbiają cukier, jednak nie znoszą sody oczyszczonej. Soda niekorzystnie wpływa na ich układ trawienny, co niestety kończy się dla mrówek dość dramatycznie. Wystarczy wymieszać oba te składniki w proporcji 1:1, wysypać taką mieszankę na pokrywkę od słoika i postawić bezpośrednio w miejscu występowania mrówek.

7. Ocet

Produkt, którego nienawidzą mrówki to także ocet. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1 i spryskać tą mieszanką parapety, drzwi i miejsca występowania mrówek. Możemy takim preparatem także poprzecierać blaty, a nawet umyć podłogę.foto: pxhere

Dodaj komentarz

szesnaście − 12 =