10 Trików Ogrodowych o Których nie Miałaś Pojęcia

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami a wraz z nią miejmy nadzieję piękna i słoneczna pogoda. To idealny czas na rozpoczęcie sadzenia kwiatów, warzyw, ziół i innych roślin w naszych ogrodach!

W tym poście znajdziecie 10 przydatnych porad i wskazówek, dzięki którym uprawy warzyw i ogrodnictwo będą dla Was o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem, czy też masz już bogate doświadczenie, daję Wam gwarancję, że nauczycie się czegoś nowego.

1. Nawóz ze skorupek jajek

źródło: seedsnow

Warto gromadzić skorupki po jajkach przez cały rok. Na wiosnę dobrze je rozgnieść i pokruszyć, następnie posypać wokół roślin w naszym ogrodzie. Skorupy jajek stanowią bogate źródło wapnia, a także odstraszają ślimaki bez potrzeby stosowania chemikaliów.2. Posypanie cynamonem wierzchniej warstwy gleby

źródło: therustedgarden

Cynamon zabija pleśń oraz grzyby w ogrodzie. Cynamon stanowi również doskonałą ochronę przed chorobami, które mogą atakować sadzonki.

3. DIY konewka do podlewania roślin

źródło: ajourneytoadream

Ciekawy i prosty sposób na ręcznie robioną konewkę. Wystarczy plastikowa butelka 5-cio litrowa. W nakrętce robimy kilka otworów i gotowe. Możemy podlewać nasze sadzonki.

4. Wykorzystanie kawy w grodzie

źródło: goodfood

Fusy z kawy zawierają azot, kwasy i inne składniki odżywcze, które mają pozytywny wpływ na zdrowy wzrost roślin.

5. Papierowe filtry w doniczkach

źródło: shineyourlightblog

Umieść papierowy filtr do kawy na dnie doniczki, aby zapobiec wydostawaniu się ziemi z otworów odwadniających.
1 komentarz

Dodaj komentarz