Jak Pozbyć Się Ślimaków z Ogrodu – Skuteczne Domowe Sposoby

Ślimaki to utrapienie dla każdego posiadacza nawet najmniejszego ogrodu. Ich licznemu występowaniu sprzyjają duża wilgotność i opady. Ślimaki lubują się w liściach roślin, pozostawiając w nich wygryzione dziury oraz śluzowate ślady. Przy dużej ilości ślimaków w ogrodzie mogą one zjeść nawet całe liście naszych roślin.

Aby zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować populację ślimaków w swoim ogrodzie, należy rozpocząć od metod tradycyjnych, naturalnych, nie ingerując zbytnio w nasze rośliny i środowisko.

Ślimaki uaktywniają się najczęściej w nocy, między godziną 21 a 1, w dzień się ukrywają. Sposobów na to, jak pozbyć się ślimaków z ogrodu jest wiele, jednak problem z tymi szkodnikami powraca do nas co roku. Jak więc z nimi walczyć?
  • Zapewne wiele z Was słyszało, że ślimaki uwielbiają piwo. Możemy wykorzystać tę wiedzę i zastawić na nie pułapkę. Do płaskiego pojemnika wlewamy odrobinę piwa i umieszczamy w ziemi, tak aby krawędzie pojemnika znajdowały się na równo z nią. W nocy ślimaki powędrują do tego trunku.
  • Kolejny sposób to kawa. Ślimaki nie lubią zapachu ani smaku kawy. Możemy więc wykorzystać kawę do walki ze ślimakami. Należy zaparzyć kawę, poczekać aż wystygnie i takim wywarem spryskać liście naszych roślin. Fusy z kawy możemy rozsypać wokół roślin.
  • Następnym sposobem na walkę ze ślimakami będzie popiół i sadza. Stanowią one dla ślimaków trudną do pokonania przeszkodę, co utrudni im dostęp do naszych roślin.

A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na to, jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Z pewnością Wasze porady i wskazówki będą cenne dla innych ogrodników.

źródło: pixabay.com


6 komentarze

Dodaj komentarz

5 × pięć =