Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci?
Kosz na śmieci to miejsce, z którego może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Szczególnie wtedy, kiedy pojawiają się w nim resztki jedzenia i różne inne odpady. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci? Poniżej podpowiemy Wam jak wyeliminować nieprzyjemny zapach z kosza i sprawić by Wasze mieszkanie były przyjemnie pachnące.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci?

REGULARNE WYRZUCANIE ŚMIECI

Warto pamiętać, aby wyrzucać śmieci na bieżąco. Im częściej będziemy pozbywać się nieczystości z kosza, tym mniejsza szansa na pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Bardzo ważne jest to, by codziennie wynosić odpady bio. To one zazwyczaj wydają najbardziej intensywne zapachy.

CZYSZCZENIE KOSZA NA ŚMIECI

Bardzo ważne jest to, by wyposażyć każdy pojemnik na śmieci w worek. Wówczas resztki na śmieci nie będą dotykać ścianek kosza, a jego opróżnianie będzie o wiele łatwiejsze. Wystarczy wyjąć i zawiązać worek. Co więcej, po wymianie worka należy każdy pojemnik umyć. Możemy dodatkowo spryskać je odświeżaczem powietrza lub natrzeć olejkiem zapachowym.

W sklepach możemy także zakupić zapachowe worki do kosza. One również w pewnym stopniu wyeliminują powstawanie nieprzyjemnego zapachu.
SEGREGACJA ŚMIECI

Segregacja śmieci pozwoli nam oddzielić suche nieczystości od tych mokrych. Kartki papieru, gazety, czyli tak zwane suche odpady nie wydają tak nieprzyjemnych zapachów, jak odpady bio, czy metalowe puszki po produktach, takich jak na przykład konserwa rybna.

Należy wyposażyć swoją szafkę na odpady w kilka pojemników na śmieci, odpowiednio je segregując. Odpady bio należy wynosić codziennie. Suche śmieci, można nieco rzadziej. Dodatkowo przed wyrzuceniem puszki po konserwie należy włożyć ją do dodatkowego woreczka i zawiązać, wówczas nieprzyjemny zapach nie będzie się z niego wydostawał.

PODSUMOWANIE

W zależności od nieczystości, które lądują w naszym koszu, możemy skorzystać z kilku metod na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z kosza. Najważniejsze jest systematyczne wyrzucanie odpadów, ponieważ mimo umytego pojemnika na śmieci, czy worków zapachowych, jeśli śmieci będą zalegać w koszu zbyt długo, nie pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu.Dodaj komentarz

3 × cztery =