Pielęgnacja skóry latem – na co zwrócić uwagę?
Wakacje to ulubiony okres w roku każdego z nas. Wówczas planujemy urlopy, by wypocząć na słońcu. Nie oznacza to jednak, że możemy także odstawić na bok codzienną pielęgnację naszej skóry. To właśnie latem, kiedy działają na nią promienie słoneczne, klimatyzacja, czy zanieczyszczenia powinniśmy zadbać o naszą skórę najbardziej.

Kiedy świeci słońce, a temperatury pełzają w górę, warto do nich dostosować nasze codzienne nawyki pielęgnacyjne. Pielęgnacja skóry latem różni się nieco od tego, w jaki sposób robimy to w chłodniejszych miesiącach. W letnich miesiącach skóra bardziej się poci, przez co produkuje więcej sebum. Należy to wziąć pod uwagę podczas codziennej pielęgnacji naszej twarzy.

Zmiana pielęgnacji naszej skóry to nie tylko jej ochrona przed promieniami słonecznymi. To również zadbanie o to, by wyglądała zdrowo, świeżo i zadbanie. Z pewnością każda kobieta ma świadomość tego, że nadmierne narażanie naszej skóry na promienie słoneczne powoduje jej szybsze starzenie.

Pielęgnacja skóry latem – na co zwrócić szczególną uwagę?
Kremy z filtrem

Pielęgnacja skóry w lecie to przede wszystkim jej ochrona przed promieniami słonecznymi. Ich nadmierne działanie powoduje przesuszanie się skóry, jej przedwczesne starzenie, a także może doprowadzić do występowania przebarwień.

Podczas upalnych dni oczywiście ciężko unikać kontaktu ze słońcem. Należy wówczas zastosować odpowiedni krem do opalania twarzy wzbogacony o filtr SPF. Najlepiej postawić na wysoki filtr, ponieważ to one ochronią naszą skórę w najlepszy sposób. Kremy z filtrem nakładamy na oczyszczoną twarz. Należy go bardzo starannie i równomiernie rozprowadzić po całej twarzy, nie zapominając o szyi i uszach.

Oczyszczenie twarzy

Dużą rolę podczas letniej pielęgnacji skóry odgrywa jej odpowiednie oczyszczanie. Wysokie temperatury zwiększają produkcję sebum, dlatego też warto systematycznie wykonywać peeling, by usunąć zanieczyszczenia, które mogą przyczynić się do powstawania trądziku.

Peeling wykonywany systematycznie pozwala pozbyć się martwego naskórka. Dzięki niemu nasza skóra jest wygładzona i odświeżona.

Nawilżenie i odżywienie

Nadmierne wystawianie skóry na słońce i oddziaływanie wiatru sprawia, że staje się ona przesuszona. Jak więc sprawić, aby przywrócić jej zdrowy wygląd? Należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry, stosując odpowiednie kremy nawilżające. Najlepiej aby były to preparaty o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają.

Warto także postawić na odpowiednie nawodnienie skóry. Podczas upalnych dni należy pić dużo wody, aby skóra wyglądała promiennie i świeżo.

Podsumowując, nasza skóra podczas lata wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy pamiętać o trzech głównych zasadach, a mianowicie, złuszczaniu, nawilżaniu, a także stosowaniu kremów z filtrem. Pamiętając o tych trzech punktach, nasza skóra będzie piękna, nawilżona i świeża.

W lecie należy również postawić na lekki makijaż i unikać ciężkich i zapychających podkładów. Ciężkie kosmetyki pod wpływem wysokich temperatur będą się rozmazywać, co niestety nie wygląda estetycznie. Podczas lata należy postawić na minimalizm i naturalność.Dodaj komentarz

3 + 7 =