Aranżacja łazienki, czyli jak stworzyć pomieszczenie eleganckie i funkcjonalne?

Podczas aranżacji łazienki należy pamiętać nie tylko o jej doskonałym wyglądzie, ale także o wyposażeniu jej w elementy, które będą gwarancją bezpiecznego użytkowania. Warto więc pomyśleć nie tylko o dekoracjach, ale także np. o właściwych, antypoślizgowych dywanikach. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!  
Funkcjonalność i bezpieczeństwo, czyli co wybrać? 

Aranżacja łazienki należy do jednej z najtrudniejszych. Musi cechować się nie tylko doskonałym designem, ale także wysoką funkcjonalnością. Podczas urządzania tego wymagającego wnętrza, warto wybrać stylowe i oryginalne dozowniki do mydła na ścianę. To elementy wyposażenia, które łączą w sobie perfekcyjny, elegancki wygląd, który idzie w parze z wysoką funkcjonalnością. Dozowniki są niezwykle komfortowe w użyciu. Co więcej, przezroczysty pasek jasno informuje nas o zawartości mydła, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli obserwować zaistnienie konieczności uzupełnienia płynu. Co więcej, ścienne dozowniki na ścianę są o wiele bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne niż modele stojące.  

Dodatkowo antypoślizgowe dywaniki łazienkowe zwiększają bezpieczeństwo, jednocześnie będąc jednymi z elementów dekoracyjnych. Podgumowany spód sprawia, że dywaniki doskonale przylegają do podłogi, nawet w przypadku, gdy jest ona mokra tuż po kąpieli. Takie rozwiązanie znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania łazienki, zmniejszając ryzyko niekontrolowanych poślizgnięć. 
Designerska łazienka – kilka sprawdzonych sposobów 

Łazienka to także wnętrze, które powinno cechować się wysokim poziomem designerskim. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym każda aranżacja łazienki stanie się jedną z najbardziej okazałych w naszych domach czy mieszkaniach. Zdecydowanie w każdej łazience nie powinno zabraknąć miejsca na świece. Najlepiej w tym celu wygospodarować, zaplanować półkę ścienną. Wybrane świece powinny korespondować kolorystycznie z pozostałymi elementami. 

Ręczniki do rąk czy kąpieli pomimo tego, że są przedmiotami funkcjonalnymi, to także elementy dekoracyjne. Warto wybierać kolorystyczne zestawy, które będą jednolitymi kompletami. Co więcej, warto także wybierać takie modele, które będą pasować do wybranej kolorystyki płytek czy innych ozdób. 

By łazienka stała się wnętrzem designerskim, warto pomyśleć również o roślinności. Ze względu na fakt, że łazienki są wnętrzami zaciemnionymi, wiele osób obawia się wybrać dekoracje z żywych roślin do aranżacji wnętrz. Tymczasem istnieją gatunki roślin, które wręcz preferują warunki panujące w łazienkach. Zdecydowanie do tego grona zaliczyć można okazałe i proste w uprawie: 

  • skrzydłokwiaty, 
  • zamiokulkasy, 
  • bluszcze, 
  • paprocie. 

Aranżacja łazienki, pomimo tego, że wymagająca, przy dobrej organizacji pozwala na uzyskanie doskonałych efektów końcowych, które połączą w sobie bardzo dużą funkcjonalność, która idzie w parze z nowoczesnym designem. Przekonaj się osobiście, jakie to proste. Dodaj komentarz

siedemnaście − trzynaście =